Pod znakem Terranské divize

1. díl: Zemřít v boji, zemřít se ctí

Jmenuju se Roland McFee a sem prvním seržantem v rotě C, 95 divize. Velím pěší četě o celkové velikosti 12 chlapů. Plný stav jednotky má bejt 33, ale poslední útok Zergů naše řady značně ztenčil. Ke svý značný nelibosti, kterou jsem neopomněl přikořeni dávkou protestů sem dostal do čety taky dva nováčky – čerstvý absolventy námořní akademie. Tahle škola už několik měsíců chrlí ze svejch spárů nadaný, vzdělaný, ale pro boj naprosto nepřipravený vojcly. Když sem si s Mattem Wirthem, což je velitel 3. čety, zprůměroval životnost absolventa akademie, došli jsme k hodnotě 5 hodin boje. Dovedete si asi představit tu kupu těl, který vodsud za tu dobu tří let byly odvezeny. Tři roky. Už tři roky se rvem o planetu, kde nic neroste, není tu kyslík a sídlí tu strašlivý predátoři Zergové.

rok 2008 publikovaný vlastní tvorba Milda a Jenda Časná dospělost (21 - 30 let)
KDO (osoby a obsazení) LAN párty / Milda /
PROČ (důvody a účely) zábava /

Všechno to začalo na jaře roku 2046, kdy tým vědců objevil novej druh horniny. Protože těmhle věcem absolutně nerozumim, řeknu jen, že byla důležitá. “Strategicky důležitá pro dlouhodobé využití v oblasti budování defenzivní infrastruktury.“ – jo, přesně takhle to bylo napsaný na papíře, kterej měl štempl „tajné“ a já musel podepsat, že si to nechám pro sebe. Upřímně řečeno, je mi jedno, co s tím chtěj dělat. Kůli tomu pitomýmu šutru bylo rozsápáno, roztrháno a znetvořeno dost mejch dobrejch kamarádů. Čert vem tuhle planetu. A může sebou vzít i ten jejich slavnej minerál a všechny vědce, který nás sem poslali. Každopádně pár měsíců po tom, co jsem to podepsal, dostal jsem frčku, dvě desítky kluků pod sebe, naložili nás na lodě a vyhodili nás tady. Na Ermanu. Planeta o ničem. Jen padesát pod nulou, skály a slunce vyleze jednou za tři měsíce. No, aspoň se nespálíme. Tady už byla vybudovaná základna. Spíš městečko. Několik fabrik na zpracování Krextonu. Postupně se začly stavět taky civilní a vojenský budovy. Protože nový naleziště Krextonu byly furt dál a dál od základny, začli se stavět kolonie. Všechno šlo dobře, až jednou narazili na hnízdo Zergů.

O Zerzích vám můžu říct jen to, že je to ta nejstrašnější věc, co jsem kdy viděl. Živý tvorové, velikostně od malejch psů po třicetitunovej tank. Lítaj, běhaj, plížej se. Na povrchu těla maj nějakej krunýř. Hodně dobrej krunýř. Nezažil jsem pancíř, do kterýho můžete smažit průrazný devítky střely a nositel by to rozdejchal. Těmhle to nedělá nejmenší potíže. Navíc to jejich hnusný, slizký tělo je plný kyseliny, kterou kolem sebe prskaj a i když ho konečně vodděláte, může se stát, že vám upraví vobličej. Už nemůžu skoro spát. Když zavřu oči, hned se mi vobjeví ve snu ten jejich vodpornej skřek a hordy se jich valí na mě. Probouzim se propocenej, ustrašenej a kdybych si nevyndával zásobník z pušky, nejspíš bych začal střílet kolem sebe.

Od tý doby se s nima tady taháme o každou píď země. Jednou vyhrajem my, jednou oni. Ale vzhledem k tomu, že oni se líhnou z vajec, každýmu z divize už došlo, že jestli nezačnem klonovat lidi, nemáme šanci vyhrát. Tahle válka se už tedy táhne tři roky. Zjistil jsem, že člověk přivykne všemu. Strachu, smrti, děsu.

Na půl třetí byli svoláni velitelé. Asi se chystá zas nějaký dobývání.

Velitel Sarnoo si nás předvolal. Rozkazy jsou jasný, stručný, smrtící, prostě na hovno. Zpátky dostat kolonii, která se nachází severně od nás. Předpokládaná síla nepřítele – neuvedena. By mě zajímalo, co ty průzkumáci dělaj. Možná už jsou mrtví, tak asi proto. Výzbroj a výstroj – standartní pro pěší útok. Takže narvat na sebe patron co se dá a zbytek místa vyplnit granátama. Takový kraviny, jako je lékárna a jídelní souprava už sebou nikdo netahá. Vyleptanou kůži stejnak vobvazem nevyléčíš a aby sis někde sednul a začal jíst... směšný. Dostal jsem plán útoku. Moje četa půjde jako druhej úder. Takže budem překračovat mrtvoly těch před náma. Príma. Hlavně jsem zvědavej, co to udělá s akademikama. Zaujmout postavení a bránit pozice.

Přijely transportéry a my se pomalu tlačíme dovnitř. Už chápu, jak se cejtí dobytek, když jde na porážku. Kluky z čety vlastně ani neznám jménem. Je to zbytečný. Stejně se jich vrátí polovina. Ale aspoň se mě drží jako klíštata. Dveře zaklaply, bojový světlo svítí, transportér se dal do pohybu.

Jedem asi půl hodiny. V dálce už slyším děla. Příprava. Osobně si myslím, že je to zbytečný. Střílet na něco, co nevidim a navíc je to zakopaný dva metry pod zemí. Nezaměnitelnej zvuk stíhaček se nám ozval nad hlavou. Dneska to bude asi velký. Ve svý vysílačce slyším ruch a rozkazy. Transport zastavil. Dveře se skřípnutím otevřely pohled na mrtvolnou krajinu. Adrenalin se mi pomalu dostává do krve. Už je to tady zase. Sucho v puse, neklid. „Tak jedem chlapy, lezem ven, nikdo tu nezůstane, pohněte“.

Rudej měsíc zalil krajinu načervenalou barvou. Vypadá to tady jako pohřebiště. Asi tři sta metrů před náma se rýsuje kolonie. Pohybem ruky dávám povel, aby se četa přeskupila. Mávnutím všech dvanáct mužů uvádim do pohybu. Několik metrů před námi je rotmistr Brooks se svou četou. Rozhlížím se ze strany na stranu. Prst na spoušti, připraven poslat smrtelnou dávku na prvního Zerga, kterýho uvidím. Siege-tanky pořád bombardujou okolí. Stíhačky krouží nad našima hlavama a sonarama hledají živé organismy. Ještě sto metrů a sme u skladu. „Pohyb chlapi, makejte“ řvu do mikrofonu a cejtím, že je nepřítel blízko.

„Nepřítel spatřen, 11 hodina“ mi projelo sluchátkama. Dívám se nalevo. Hejno Hydralisků se zničehonic objevili před 5. četou. První střelba. Řev těch potvor mi trhá uši. Soustředím se pořád jen na svůj sektor. Třicet metrů. Dvacet pět. Za budovou se zvedlo hejno Mutalisků. Lítajících oblud. „Kontááákt“ řvu z plných sil. Neuvědomuju si, že mikrofony jsou citlivý. Dávám příkaz zaujmout řadu a natahuju. „Tak pojďte hajzlové“ Mám červeno před vočima a na první stvůru posílám dávku střel. Vidím, jak jsem zasáhnul hlavu. Kousky masa mu odlýtaj a kolem něj se rozstříkne ta zelená hmota, co žere všechno. Poslední skřek. Letí k zemi. Brooks je už u zdi skladu a se svejma chlapama vede palbu proti Hydraliskům. Je jich nějak moc. Asi tu maj hnízdo. Dávam příkaz k přesunu pod krycí palbou. Nováčci mě udivujou. Jdou, střílej a nejsou podělaný. Dobrý kluci. Jeden vojín od Brookse dostal zásah kyselinou. Oblek je zasaženej na ruce a kusu ramene. Už jsme skoro u nich. Moje četa zaujímá postavení kolem Brooksovy čety. Koukám na vojákův oblek, kterej pomalu ztrácí tvar. V helmě se křečovitě šklebí obličej, kterej neznám, a jde z něj vyčíst bolest a utrpení. Řve o pomoc. Snažím se mu zasaženou část brnění sundat. Bojuju s páskama a popruhama. Kyselina si leptá cestu dál. Hoch řve ještě víc. Nemám na výběr. „Promiň vojáku“ zašeptám a hlaveň svojí pušky mu opřu o helmu. Jedním stisknutím spouště mu ukončuju bolest. Nikdy si na tenhle pocit nezvyknu, ale musel sem.

Otáčím se zpátky a koukám na svý kluky. Několik jich je v pozicích, jiný přebíhaj zaujmout lepší místo. Zase zvedám svou zbraň. Jsem velitel, nemůžu je tady nechat. „8. četa vpřed, za mnou, pohyb, makám, makám. Zaujměte postavení u tamhletý zdi. Těžký zbraně na křídla. Střed kreje strop. Jdem na to chlapi.“ Nepočítal jsem to, ale dvanáct nás už neběží. Během přesunu vyměňuju zásobník a natahuju. Nalevo od nás Brooks zaujal obranu kolem nějakýho jeřábu. Běžím a cejtím, že mi pot stejká po čele a tváři. Ještě kus k tý zatracený zdi. Jsem tu. Otočím se. Následuje mě pět chlapů. Zbytek čety leží v troskách a jejich těla se nehejbou. Kouknu se zase před sebe. Hejno asi 15 Hydralisků se žene přímo na nás. Je mi jasný, že je to asi konec. „Rvěte to do nich chlapi!“ Začínám pálit a slyším sám sebe, jak řvu. Všechno se mi zobrazuje před vočima. Rodiče, domov, mládí, moje holka... krev, nářek, bolest, utrpení. Cejtim, že mi kyselina zasáhla přilbu a slyším, jak během leptání syčí. Ještě stihnu jeden zásobník. „Tak pojď, pojď ty svině slizská“ Ukrutná bolest mi projela ramenem a rozšiřuje se ke krku a čelisti. Poslední co vidim je stín, kterej se mihne nad mou hlavou. Pak už jen bílý světlo a ticho...

Epilog

„První seržant Roland McFee se svými muži dokázal udržet pravé křídlo útoku pane. Bohužel padnul i s 8. četou. Nebýt jeho, křídlo by se položilo a nepřítel se nám dostal do týla pane. Na ostatních úsecích zaujímáme pevné obranné postavení a rozmisťujeme těžkou techniku. Za několik málo okamžiků má dorazit rota mediků pane. Technici a každý, kdo může přidat ruce k dílu opravuje a buduje. Situace je v současné době stabilní pane. Pane, další rozkazy?“

Generál „Bomber“ si střídavě prohlíží mapy pozic a kontroluje je s terénem, který vidí ve svém triedru. I když to vypadá, že není při smyslech a neposlouchá, opak je pravdou. Vnímá každé slovo a každý detail zprávy. Rozmýšlí, co dál.

„Sami to nezvládneme. Požádáme o pomoc sira Hydoona.“ zahřměl hlas generála.

Pokračování příště...

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Milda hodnotil(a) 07.12.2020 09:14:30

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

K tomuto článku dosud nikdo nevložil komentář.

Seriál a související články

1. díl: Zemřít v boji, zemřít se ctí

Jmenuju se Roland McFee a sem prvním seržantem v rotě C, 95 divize. Velím pěší četě o celkové velikosti 12 chlapů. Plný stav jednotky má bejt 33, ale poslední útok Zergů naše řady značně ztenčil. Ke svý značný nelibosti, kterou jsem neopomněl přikořeni dávkou protestů sem dostal do čety taky dva nováčky – čerstvý absolventy námořní akademie. Tahle škola už několik měsíců chrlí ze svejch spárů nadaný, vzdělaný, ale pro boj naprosto nepřipravený vojcly. Když sem si s Mattem Wirthem, což je velitel 3. čety, zprůměroval životnost absolventa akademie, došli jsme k hodnotě 5 hodin boje. Dovedete si asi představit tu kupu těl, který vodsud za tu dobu tří let byly odvezeny. Tři roky. Už tři roky se rvem o planetu, kde nic neroste, není tu kyslík a sídlí tu strašlivý predátoři Zergové.

2. díl: Vznik aliance

Generál „Bomber“ vstoupil do operační místnosti velícího střediska. „Velitel v místnosti“ zvolal kapitán mající v tuto chvíli statut operačního důstojníka. Šest párů podpatků najednou sklaplo a muži kolem stolu stáli rázem v pozoru. „Pohov, kouření povoleno“ pronesl generál svým hlubokým hlasem. Sám si začal lovit z náprsní kapsy krabičku cigaret. „Jestli mě nezabijou Zergové, tohle určitě.“ pronesl ironicky generál. Všichni důstojníci pochopili jeho větu jako vtip a možná by se za normálních okolností i zasmáli, ale právě v tuto chvíli nikomu do smíchu nebylo.

3. díl: Operace Sfinga

Nad základnou se začaly shromažďovat Protosské transportní moduly. Z jejich útrob vypochodovalo několik Zealothů a asi dvě desítky robotů, kteří měli za úkol postavit Protosskou základnu a posílit obranné postavení. Jakmile vstoupili na povrch planety, rozjeli se do různých míst základny. Zde zvláštní schopností otevřeli časoprostorovou bránu. Byl to shluk energie jasně modré barvy, který se několik desítek vteřin vznášel nad zemí, a pak se za silné světelné záře na místě objevila stavba, která byla skrze bránu vytvořena. Takto bylo kolem Terranské obrany vytvořena další linie obranných věží, které, na rozdíl od Terranských, poskytovaly ochranu jak protivzdušnou, tak pozemní. Základna začínala přibírat na velikosti a za nějakou dobu již nebylo potřeba využívat transportů, ale veškeré požadavky mohly být zaslány branou.

4. díl: Hodina H -10

V základně bylo velmi rušno. Vojáci pobíhali po základně a utvářeli formace. Tanky se řadili na okraji linie obranných věží a pěchotních bunkrů. Do transportních vozidel se vměstnávali vojáci. Dvounozí Goliathy ještě čekali u servisního střediska a do jejich útrob nakládali mechanici pásy munice. Wraithy čekaly na jihu základny s plnými nádržemi a s nabitými generátory maskování. Každý byl vybaven speciálním závěsným zařízením, aby unesl dvakrát tolik raket než normálně. Každý se soustředil, aby neponechal nic náhodě. V operačním středisku nyní stáli pouze generál „Bomber“ a sir Hydoon. Oba pozorovali mohutné hemžení armád. Protože Protossové neuznávali vojenský dril, sdružovali se Zealothti po základně jen ve skupinkách. Byli ovšem připraveni, v případě potřeby, chránit Terranské jednotky. Naštěstí technologické centrum dokázalo vytvořit kód, který zakomponovali do běžného komunikačního kanálu, a tudíž byli velitelé schopni komunikovat i s Protosskými jednotkami. Do ticha místnosti najednou pronikl zvláštní zvuk. Sir Hydoon odtrhl zrak od okna a podíval se na své levé zápěstí, kde mu na malém panelu poblikávala kontrolka. Podíval se na generála, pohledem mu ukázal, aby se podíval z okna na oblohu a něco naťukal do panelu. Na horizontu se objevila malá loď. Spíše takový modul. Generál zcela nechápal, k čemu to může být v nadcházející bitvě dobré, ale sledoval dál. Sir Hydoon znovu zadal nějaké informace do zápěstního panelu. Kolem modulu se začalo pohybovat modré energetické mračno.

5. díl: První kontakt

Asi po deseti minutách postupu se ve vysílačkách ozval hlas pilota průzkumného plavidla: „Zrak jedna pro šavli 2.“ „Na 261 máme kontakt. Vzdálenost 200 metrů, počet čtyřicet plus“ dodal hlas z lodi. „Šavle 2 pro zrak jedna. Potvrzuji příjem“. Velitel skupiny jedoucí v čele útoku v tanku, zmáčkl na ovládacím panelu tlačítko vizualizace krajiny před ním. Chvíli pozoroval obrazovku, která vyjela po jeho pravé ruce. Ta však neukazovala nic. „Šavle 2 pro zrak jedna. Negativní. Nic nevidím.“ odpověděl velitel hlasem obsahující zmatenost do komlinku. „Zrak jedna, opakuji, máme tady pozitivní identifikaci nepřítele. Směr 261, vzdálenost 113 metrů.“ Velitel znovu bedlivě pozoroval monitor před sebou a kontroloval ho s výhledem před sebou. Ubral plyn a tím zvolnila celá skupina, která ho následovala. V kabině se ozvalo pípnutí, ohlašující příchod informací. Velitel ho potvrdil a na displeji se mu zobrazili informace, které obdržel z průzkumné lodě. „No jo, něco tu je“ zabručel si velitel pro sebe a ještě trochu ubral plyn. Když se přiblížil k červenému poli, které zobrazovalo nepřítele, na 70 metrů, ozvalo se strašlivé zavřískání a přímo ze země se začaly objevovat hejna Zergů. „Kontakt šavle 2“ zařval velitel. „První, druhá tanková, zbraně do útočných pozic. Třetí čtvrtá na křídla v normálu. Jednotky Goliathů se rozmístí mezi tanky.“ Mezitím spustila transportní vozidla plošiny a nich začali vybíhat vojáci a zaujímali bojové pozice.

6. díl: Masakr

Všechny tři složky skupiny Šavle stále postupovali kupředu. Šavle jedna a tři se setkali s menším odporem, který rychle potlačili. Ale šavle dvě, která měla směr postupu přímo k nepříteli, se potkávala se stále silnějšími skupinami nepřátel. Právě v tuhle chvíli bylo znovu velitelem hlášeno napadení. „Šavle dvě pro Zrak. Znovu jsme narazili na zesílenou nepřátelskou aktivitu. Žádám o leteckou podporu. Příjem.“ „Zrak pro Šavli dvě. Rozumím, předám vaši prosbu generálovi. Konec.“ Generál „Bomber“, který celý průběh stále napjatě sledoval, se žádost dozvěděl po chvilce. Ihned začal analyzovat situaci se svými poradci. Došli k závěru, že jedinou možností, jak dopřát leteckou podporu Šavli dvě, která ji bezesporu potřebovala, je odvolat několik stíhaček Wraith od každé ze skupin. Další nevýhodou tohoto manévru je pohyb nepokrytým územím. Při napadení by se stíhačky v žádném případě neubránili.

7. díl: Čas ubíhá

„Tady Ghost. Jsem na místě. Pozice Omega zaujata. RUDÝ DRAK SPATŘEN.“ Každým mužem v místnosti to pohnulo. Uvědomovali si, že jsou krok od toho, aby nepřítele zničili jednou pro vždy. Major se schoval do malého kráteru a pozoroval horizont termovizí. Jeho zraku se vystavoval obraz z nočních můr. Několik desítek metrů od něj začínal povrch nabírat fialovou barvu a vykazoval stopy živočišné vrstvy.

8. díl: Krutá pravda

„Nechtěl bych vás zklamat generále, ale vaše vítězství není vítězstvím, jaké byste si přál.“ začal sir Hydoon a přitom neustále sledoval oči generála. „Jsme rasou, která nestárne a neumírá v důsledku toku času jako Terrani. Jsme výplodem techniky a moderních technologií. Možná vás to překvapí a možná to ani nebudete schopen přijmout, ale Protossové existují již několik tisíc let. Já samotný bych v přepočtu na vaše období dosahoval několika set letého věku. Věřte mi, že tady na planetě Erman, nejste první a nebudete ani poslední rasou, která se bude pokoušet jí dobít.

9. díl: Temná minulost

Na břehu jezera seděli tři dospělí muži a kolem pobíhal malý kluk. Chytali ryby a sledovali své udice. Nikdo z nich nepromluvil ani slovo. Nechtěli se ve vzpomínkách vracet do temných dob své minulosti, kdy bojovali pod Terranskou divizí. Každý věděl, co mají ostatní v mysli a stále vidí před očima. Ti tři byli Rob „Bomber“, válečný veterán, nositel nejvyššího ocenění za služby pro Terrany, armádní generál ve výslužbě,
Generál Phil Strait, nositel dvou vyznamenání za účast v boji a vítězné tažení. V současné době instruktor a přednášející na vojenské akademii,
plukovník Marc „Ghost“ Quint, oceněn hvězdou za statečnost, nejváženější instruktor pěšího průzkumu, trpící občasnými výpadky paměti.