JendaWeb

Projekt písemného a obrazového projevu mé maličkosti s cílem dokumentace událostí, setkání a akcí, přibarvený notnou dávkou nadsázky.

Přeji poklidnou noc návštěvníku, vítej zpět

Účet

Pokud nemáte účet a chcete jej vytvořit, anebo chcete být informováni o nových článcích a galeriích, proveďte registraci.

Aktuálně

15.07.2024

Tři noci Vysočiny do papíru zabalit - První cesta do historie (2. díl)

V noci nás netrápil ani hluk, hmyz, ani nesnesitelné vedro. Citelně byl ale znát chlad a stan nám zkropily dešťové kapky občasných přeháněk. Ve zdejších končinách bylo tak nějak méně stupňů, nežli v okolí. Procitli jsme velmi brzy (kvůli odskoku), ale po chvilce jsme zase zabrali a svižnějších pohybů a komunikace byli schopni až v půl osmé ráno. V předsíni (navzdory požárním předpisům) jsme uvařili vodu na čaj a kávu, nasnídali se a začali se chystat na výlet. Předpověď hovořila jasně, ve prospěch dlouhých nohavic a mikin. Takže jsme se oblékli, pro jistotu přibalili i bundy, nastoupili do auta a vyjeli do Žďáru nad Sázavou. První plánovanou památkou byl poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Protože nám tento skvost barokní gotiky již dvakrát unikl ze spárů, zařadili jsme ho na samotný začátek výpravy.

10.07.2024

Tři noci Vysočiny do papíru zabalit - Jak jsme hledali zásuvku pro naši zástrčku (1. díl)

Naše milovaná dítka odjela předchozího dne daleko za Plzeň, užívat si svého prvního tábora. A nám s Luckou vyvstal bezdětný víkend, navíc okořeněný o páteční volno (ještě že máme ty věrozvěsty). Plán (manželčin) na sebe...

28.06.2024

Šťastná třináctka - Když se vypne bájpás (3. díl)

Vzhledem k mé daleko nižší spotřebě alkoholu bylo vstávání pohodlnější a příjemnější. A již ve čtvrt na devět jsem bděl, stejně jako ostatní v cimře. Ani Jiří, Milda a Kájik nehnípali. Po snídani jsme bedlivě pozorovali ...

26.06.2024

Šťastná třináctka - Jak se nám zpřeházely role (2. díl)

Smršť, která se v průběhu večera a noci snášela na naše hlavy si vyžádala svou daň. Náš pokoj (Míra, Martin a Zdenda) se probral k životu, samozřejmě až na Zdendu, kolem deváté ranní. U sousedů se tvrdě spalo. Já osobně jsem...

24.06.2024

Šťastná třináctka - Jiřík není v misce (1. díl)

Už už to vypadalo, že se po dlouhých letech znovu setkáme všichni. Všech osm. A nebýt Lukášových povinností (které se vyvrbily na poslední chvíli), podařilo by se to. Dokonce i Jiřík, který na nás poslední dva roky hleděl jen z ...


15.07.2024
Zelená Hora, Země keltů
10.06.2024
Řím, Villa Borghese
Řím, Vatikán
27.05.2024
Coloseum, Forum Romanum, Castel SantAngelo
26.05.2024
Řím

Ankety a kvízy

Co znamená SSČ?

Během nedávného pobytu na Vysočině jsme poznali zkratku SSČ. Co tato zkratka znamená?

Nástěnka

Nástěnka slouží jako prostor, kde máte možnost přispět k tématům. Pokud máte návrh na téma, které zde není a mělo by
napište mi prosím.

Vytvoření účtu

Registrací získáte vlastní účet, možnost přiřazení avatara a odpadne nutnost vyplňování kontrolního součtu u všech formulářů. Navíc se Vám budou sčítat body za aktivity.

odběr novinek
CAPTCHA Image

Odběr novinek

Jakožto neregistrovaný návštěvník máte možnost být informován o novinkách na webu. Stačí vyplnit do tohoto formuláře Vaší emailovou adresu a odeslat.
Poté obdržíte do Vaší schránky odkaz, na který stačí kliknout a tím bude registrace odběru dokončená.

CAPTCHA Image

Kalendárium

Smyslem kapitoly je sdružovat články a fotogalerie do životních etap podle data události.

Novorozenecké období (18.12.1980 - 1. měsíc)

V prvním měsíci života toho dokáže málokdo stihnout. Objevil jsem se na světě, brečel, jedl a... no to třetí.

Kojenecké a batolecí období (měsíc - 3 roky)

Začal jsem lézt, poprvé si sednul, vylezl mi první zub, udělal jsem první krok. Od hekání jsem přes žvatlání přešel k existujícím slovům. A chodil do jeslí.

Předškolní období (3 - 6 let)

Podle odborníků nastává erupce dočasného chrupu. Co to znamená nevím, ale já chodil do školky, kde se začaly projevovat moje sklony k potížím a zlobení.

Školní období a pubescence (6 - 15 let)

Základní školou jsem plynule proplul. I když u mě nastoupila puberta.

Adolescence (15 - 21 let)

Středoškolská léta, začal jsem bydlet sám a v rámci možností se staral o sebe. Proběhl pokus o vysokou školu, navštěvoval jsem brigády a na rok se oblékl do uniformy.

Časná dospělost (21 - 30 let)

Poté, co jsem nastoupil do prvního zaměstnání, stal jsem se konečně samostatně výdělečným. Z úředníčka jsem se stal ajťákem.

Střední dospělost (30 - 43 let)

Pohlcen pracovním režimem, pozbyl jsem trochu volného času. Dost ho zbylo ale proto, abych se stačil jsem oženit. A manželství nám dalo dvě krásné dcery.

Pozdní dospělost a stáří (od 43 let)

Tuhle životní etapu naštěstí zatím ještě nemůžu plnit. A doufám, že tomu tak zůstane ještě hodně dlouho.

Rodinné střípky

Když jsme přestali býti párem manželským a povýšili jsme na rodinu, dostaly naše životy nový rozměr a naplnily se novým poznáním. Žádný den není stejný a vždy nám připraví něco nového.

Citáty

Někdy působivé, jindy trefné a vtipné, občas šokující. Takovými citáty nás holky nepřetržitě zahrnují.

Výrazy

Rodičovsko - dětský slovník. Některé výrazy nám byli jasné ihned, u některých jsme museli hodně pátrat a lámat si hlavu nad jejich výrazem.

Události

Velké i malé události, které změnily život nám, anebo našim dcerám.