Medovníkování

U spousta kamarádů a přátel platí, že je kdykoliv rádi uvidíme a pozveme k nám. Jedním z nich, je i pan vedoucí Milda (samozřejmě se svou přítelkyní Janou). Při jedné z předchozích návštěv se Milda, kromě jiného nadšený a nadaný kuchař, svěřil se svou úspěšnou tvorbou slovanského dortu. Se skromností Mildovi vlastní shrnul klady a zážitky jeho kulinářského skvostu. A protože Lucka nedá na názory druhých (i kdyby to byli samotní autoři) a ráda si tvoří vlastní názory, vyzvala Mildu, aby jí medovník předvedl v reálu. Milda souhlasil a zařekl se, že žádosti dam (Lucky a mé) vyhoví. Ovšem od slibu uplynulo mnoho času a my medovník stále neochutnali, až jednoho dne...

sobota 22.02.2020 publikovaný události s kamarády a přáteli Jenda

Jednoho dne se u nás na návštěvu zastavili právě Milda s Janou. Kromě vyměňování zážitků z dovolených, nových pracovních zkušeností a vzpomínání oprášila a na světlo světa vytáhla Lucka slibovaný dort. Ovšem tentokrát se již nejednalo o teoretickou rovinu, ale padl přímo termín. Do našeho kalendáře přibyl záznam, že se v sobotu, zhruba v polovině února, máme dostavit na ochutnání. Milda bude péct.

Sem tam jsme si vyměnili psaní s nezajímavým obsahem. Oznámení o tom,že s tím počítáme a těšíme se střídalo s dotazy, kdy se dostavíme čím pojedeme. Vše bylo dokonale domluveno, zbývalo už jen čekat a těšit se. Zhruba dva dny před slavným setkáním Milda poslal fotky. Bylo na co se těšit. Dle jeho slov musí být medovník několik dní proleželý a odpočatý. Po lehkém obědě (byli jsme upozorněni, že na nás čeká pohoštění) jsme sedli do auta s taškou hraček a řadou tunelů ženského jména se dopravili do jihopražské čtvrti. Aniž bychom to plánovali, zaparkovali jsme právě ve chvíli, kdy šel Milda s košem.

Obě holky usnuly, takže přivítání nebylo bujaré. Než jsme zdviží vystoupali do třetího patra, rozkoukali se a na tvářičkách se jim objevily úsměvy. Na Janu už pozdrav nezamumlaly. V obýváku čekal konferenční stůl, jehož skleněná deska nebyla přes množství dobrot vidět. Po ne zcela malé ploše se rozprostíraly talíře, mísy a misky, sklenice, dostatek ubrousků a příborů. Na talířích byly salámy uzené, kuřecí i vepřové, sýry, zelenina, tzatziki a několik druhů pečiva. Zlatým hřebem, který Milda honosně představil, byl devítivrstvý medovník. Tomu nikdo z nás nemohl odolat a do něj jsme se pustili jako první. Jako doplněk byla dodávaná káva. Holky, protože se ještě nerozkoukaly, byly klidné. Seděly a cpaly se. Zatímco Janča s Mildou povídali, my jsme se cpali.

Idylka trvala vcelku dlouho. Pak se ropy, které holky po delší době chytnou, přihlásily o své a cácorky začaly poletovat. Prvním opatřením bylo sundat ze stolu vše, co tam překáželo a mohl by být nechtěně umístěno na koberec. Hračky, které jsme přivezli s sebou, nesplňovaly vysoké požadavky holek a tak na ně došlo jen při vykrámování. Co nás velmi překvapilo byla změna Jany na dravce, který se s holkami pral. To bylo samozřejmě něco pro ně a poklidná a celkem tichá domácnost se po chvilce naplnila řevem a křikem. Naštěstí radosti a nadšení, než bolesti.

Aby holky chvilku nechaly své zadnice v klidu položené na gauči, uchýlili jsme se k nouzovému režimu, kdy Milda pustil pohádku. V tu chvilku se udělalo v obýváku ticho a po dětech nebylo ani známky. My se tak mohli dál věnovat povídání. S nadcházejícím večerem jsme se připravovali na cestu domů. Já, jelikož jsem požil, jsem se zhostil role spolujezdce a hlavně úkolu zabavit holky tak, aby neusnuly. Povedlo se a uspávání nebylo naší noční můrou.

Moc děkujeme oběma hostitelům za pozvání a těšíme se na další setkání. A Mildo, musíme uznat, že medovník se Ti opravdu povedl. Mňam.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Lukáš hodnotil(a) 26.03.2020 10:08:00

vynikající

Milda hodnotil(a) 03.03.2020 10:25:53

vynikající

Lucík hodnotil(a) 28.02.2020 22:24:40

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

slovo od slova

Milda hodnotil(a) 03.03.2020 10:25:59

slovo od slova

Lucík hodnotil(a) 28.02.2020 22:24:53

slovo od slova

článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Milda napsal(a) 03.03.2020 10:27

Doufam, ze Terka nemela bouli na hlave... pri tom jak s Janou blbli a ona se rachla o stul :-). Jinak samozrejme navsteva super, s vama je vzdy legrace a tesime se na dalsi setkani :-)

vytvořit / odpovědět

Lucík napsal(a) 28.02.2020 22:25

Ještě jsi zapomněl dodat hru na pračce

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 03.03.2020 07:37

To máš naprostou pravdu. Ale budu to muset uvést na pravou míru. Milda, který již déle než rok hraje hru Kingdome come, mi jí chtěl představit. A abychom nebyli ničím a nikým rušeni, pozval mě do koupelny a tam, na pračce, proběhlo krátké seznámení s příběhem, grafikou, možnostmi hry a hratelností :)

vytvořit / odpovědět

Milda napsal(a) 03.03.2020 10:27

Na pracce se da delat veci :-)

vytvořit / odpovědět