Zase se známe o něco déle

Není tomu tak dávno (vlastně téměř rok), co jsme měli třídní sraz bývalých spolužáků ze ZŠ „u Kostelíčka“. Pokud si o tom chcete přečíst, anebo si to osvěžit, přečtěte si článek. I když může někdo myslet, že se toho za rok moc nestane a sejdeme se ve stejné sestavě, není tomu tak. Minulý rok dorazilo spousta skoromamin. Letos dorazili již mámy. Objevili se dokonce lidi, které jsem dlouho neviděl. Naopak se neukázali lidi, kteří se ukázat měli a o lidech, o kterých nikdo nic nevěděl, nevíme nic i nadále.

pátek 19.03.2010 22.07.2016 12:08:18 publikovaný události s kamarády a přáteli Jenda

Začátek srazu byl nastaven hlavní organizátorkou Luckou na šestou v téže restauraci, jako minule – yacht clubu CERE. Protože si poslední dobou libuji v trávení času v práci, tento čas jsem dodržet nemohl. Navíc mě Petr velmi překvapil pozváním na pivko ještě před skupinovou akcí (kde jsme probírali věci, které nemůžeme ventilovat ven), takže jsme oba dorazili zhruba 45 minut po šesté. Mezi přítomnými byli zatím: Dáša, Lucka, Lucka a Tomáš. Dáša byla jediná ne-matkou, ale zato dohopkala se sádrou na noze. A tak jsme začali vzpomínat na časy dávno minulé a zhodnocovat svou současnou situaci. Nejednou padlo, že bylo snad i před tím lépe.

Velkým objevem byl Lukáš, který se mezi námi objevil po několika letech. Následně dorazili ještě: Kima, Martin a Zdeněk. Celkové číslo 10 zůstalo na dlouho dobu finální. Debata se rozproudila v plné síle a všichni si povídali se všemi. Jednou zajímavou etapou celého sezení byla fotící mánie, která začala společnou fotkou (což byl od Petra naprosto skvělý nápad) a pokračovala velmi zajímavými záběry. Když se v restauraci zavíralo, hodně lidí mělo pocit, že není ještě tak pozdě (možná není tak zle, aby nemohlo být hůř) a mohli bychom zakořenit jinde a ve srazu pokračovat.

A tak jsme se přesunuli do baru „Tobaco“, kde se sice už moc nepovídalo (vinu měla muzika), ale začalo se tančit. Bohužel i já jsem podlehl a přinutil své chabé tělo do pohybů v rytmu muziky. Dorazil i poslední člen srazu. Další Lucka – i ta se stala obětí zpovědí, a protože na žádném jiném srazu nebyla, měla hodně na co odpovídat. A já se bohužel musím přiznat, že vzpomínky na další události pokryla černočerná a naprosto neproniknutelná mlha „okna“. Takže dále jen v útržkovitě a hodně stroze. Přesunuli jsme se ještě jednou (prý autem) do hospody (někde u Vyšehradu). Co se tam dělo si nepamatuji, kdo tam byl, si také nepamatuji. Nevím ani, co jsem pil, ale tuším, že už nic. Prý jsem tak trochu spal.

No, sraz (alespoň pro mě) definitivně skončil a mě čekala cesta domů. Protože je to kapitola sama o sobě, věnuju jí samostatný článek.

PS: Několik informací mi podal druhý den Petr (kategorický to abstinent) a to, co mi prozradil zde snad ani nebudu rozebírat :). Ostudu jsem prý nedělal, ale byl jsem asi „trochu zvláštní“. Avšak ruku na srdce. Copak jde nevzpomínat na takovouhle akci s úsměvem na rtech? Takže se těším na další...

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

1 hodnotil(a) 22.03.2017 23:17:41

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Smykubal napsal(a) 28.03.2010 00:51

Zdravíčko pane JIRÁSEK. Máš talent na psaní článků. Určitě kdyby si vydal nějakou svojí biografii tak ji beru, ale jen když bude s věnováním.

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 31.03.2010 16:28

To je jasné kamaráde, že bude s věnováním. Možná bude i se slevou - nebudu přeci rýžovat na svých přátelích. Když mi dáš tři kila, tak Tě pošoupnu v seznamu čekatelů o tři příčky výše.

vytvořit / odpovědět

Fotogalerie

Seriál a související články

My bývalí, školou povinní, aneb třídní sraz základky

Před měsícem (zhruba) jsem obdržel SMS, že se chystá třídní sraz. Roků od minulého setkání opět přibylo, takže se dalo očekávat, že se dost změnily osudy mých bývalých spolužáků. Na Spolužácích vytvořil Jakub naší třídu a na její nástěnce se pomalu začaly zobrazovat vzkazy. Ty většinou vykazovaly nadšení a radost nad tím, že se sraz konat bude, jen já jsem tabuli doplňoval (jak jinak) dementnostmi.