Jak jsme hřešili u moře

4. díl: Když delfíni tančí

Snídaně byla pro mě nuceně náročnější. Čekal nás totiž celodenní výlet bez zajištěného obědu. Narval jsem se tedy k prasknutí. A svého rozhodnutí jsem po deseti minutách samozřejmě litoval. V pokoji, kam jsme se ještě po snídani vrátili, jsme posbírali všechna zavazadla (narvaný batoh a foťák), zkontrolovali čas a informace a vydali se k nedalekému hotelu Alcúdia Park, kam měl být přistaven autobus. Hotel byl vskutku blízko a my, po chvilce váhání, se postavili k ostatním čekajícím. Téměř na minutu přesně se dostavil autobus, ale za ním zaparkoval další a pak další. Lehce jsme panikařili. Otázka, do kterého se máme posadit však nezůstala dlouho nezodpovězená.

pondělí 04.07.2022 publikovaný z rodinné kroniky Jenda
KDE (polohy a umístění) zahraničí /
KDY (období a interval) letní dovolená / více dní /
PROČ (důvody a účely) odpočinek /

Silný hlas drobné průvodkyně přehlušil úplně všechny zvuky, které doposud zněly. Díky tomu jsme si byli naprosto jisti, do kterého autobusu máme nastoupit. A jistotu podtrhla ještě kontrola, kterou průvodkyně provedla. Odškrtla si naší familii na seznamu a poslal nás si sednout. Volných sedaček bylo spousta a my se uvelebili v zadní části. Jakmile dopravní prostředek vyjel, holky se pustily do zkoumání sklápěcích sedaček. S Luckou jsme začali pochybovat, jestli budou mít delfíni takovou pozornost, jako tohle sklápěcí zařízení. Proběhlo ještě několik zastávek, nabrali jsme další cestující a paní průvodkyně nás velmi intenzivně zásobila informacemi. Ne každý v autobusu směřoval jako my do Marinelandu. Někteří cestující byli budoucí návštěvníci Western Water Park. Řidič zastavil před branami Marinelandu zhruba po hodině a půl. Vstup do areálu byl bezproblémový. V okýnku pokladny jsme jen vyměnili papírový poukaz za vstupenky a byli vpuštěni dovnitř.

Kromě vstupenek jsme dostali i letáček s plánkem parku a rozpis jednotlivých představení. S Luckou jsme všechno bedlivě prozkoumali a sestavili si časový plán. V poledne začínalo představení lachtanů, které následně přecházelo v delfíní show. Od dvou hodin se pak konala drezura papoušků. Měli jsme tedy chvilku, abychom si prošli část parku a před polednem zasedli v hledišti posazeného kolem velké nádrže. Začal program a já, stejně jako ostatní zůstal na cvičitele a jejich zvířecí svěřence koukat s otevřenou pusou. Ať už jsem viděl v zoologické zahradě, cirkusu anebo National Geographic jakékoliv příběhy mezi zvířetem a člověkem, tohle se vymykalo všemu. Lachtani byli se svými lidskými kamarády spojeni velmi silným poutem. A právě proto během představení následoval jeden potlesk druhý. Ovšem dech nám vyrazilo představení delfínů. Víc k tomu nelze napsat. To se prostě musí vidět. Byl to zážitek na hodně dlouho.

Opět jsme se šli projít po parku a díky tomu objevili dětský "vodní svět". Holky se svlékli do kalhotek a šli si užívat radovánky. My s Luckou jsme odpočívali a užívali si dovolenou. Na místě jsme setrvali až do začátku papouščího představení. Bílí, modří, žlutozelení, žlutomodří opeřenci nám ukázali, čeho všeho jsou schopní. Mluvení a přenášení věcí v zobáku nás tolik nepřekvapilo jako jízda na koloběžce nebo počítání buráků.

Zakoupili jsme několik suvenýrů (Julince se nejvíc líbil růžový tučňák), nasvačili se a znovu se s holkami odebrali do vodního světa. I když se odjezd autobusu nebezpečně přibližoval konci druhé vlny delfíního představení, neodolali jsme a na neuvěřitelnou show jsme se podívali znovu. Tentokrát jsem ale sedadla volili tak, abychom byli co nejblíže východu. Všechno nám vyšlo, my viděli celý program a na parkovišti se ocitli právě ve chvíli, kdy přijížděl náš dopravní prostředek. Po pěti minutách mi Julinka usnula v náručí a Terezka vytáhla své nejčastější oznámení "mě se chce čůrat". Maminka jí chlácholila tak dlouho, až se nebohá dcerka propadla také do spánku. My doufali, že jí tento stav vydrží co nejdéle. Procitnutí přišlo až v Alcúdii, kde se zastávky pro výstup cestujících opakoval v opačném pořadí. Terezčina zoufalost doprovázená slzami polevila až při návštěvě Burger kingu nedaleko našeho hotelu.

Cestovní oblečení jsme na pokoji vyměnili za plavky a až do večeře šli užívat bazénu. Během večerního hopsání pro děti naše dcery objevily česky mluvící holčičku Valentýnku, z které navíc vypadlo, že sice není z Prahy, ale z ní to není daleko. Dcery se tedy věnovali holčičí zábavě a my si mohli vychutnat Bingo, které bylo ten večer na programu. Bohužel atraktivní cena, totiž láhev sektu, se nám vyhnula, ale my jí ke spokojenosti nepotřebovali.

A nastal nám poslední den dovolené. Dopoledne jsme trávili u bazénu (s hrami) a holky si na chvilku odskočili do miniklubu. Velké překvapení ale přišlo, když holky poprvé udělaly ve vodě pár temp bez naší pomoci. Terezka byla opatrnější a hledala si pro každé plavání pevnou oporu nohou, Julinku plavání naprosto nadchlo a počet temp, navíc s hlavou pod vodou, zvyšovala. Po obědě jsme se odebrali rozloučit s mořem. Nás rodiče čekal ještě velký nesplněný úkol. Stále jsme nepostavili s holkami hrad. Pustili jsme se do toho a výsledek stál za to. Kromě věží, ochozů a královského paláce dominující celé stavbě jsme si vyhráli i s vodním příkopem a mostem (oproti původnímu plánu nebyl bohužel padací).

I když na stožáru vlála zelená, vlny byli oproti prvnímu koupání živější, takže jsme mohli do vln skákat a dovádět v nich. Samozřejmě se tato kratochvíle neobešla bez cáknutí. A když se tak stalo, osobitým způsobem nás o tom Terezka informovala:


"Maminko, očíčka"
"no, máš dvě, krásný"
"a osolený"
nic horšího se ale nestalo. S mořem jsme se jaksepatří rozloučili a musím říct, že se mi od něj vůbec nechtělo. Vzpomínal jsem, jak jsme se před pár dny seznámili, jak nás okouzlilo a jak mi bude chybět. Moře i společná dovolená.

Cestou do hotelu jsme utratili ještě nějaké peníze za suvenýry. Bylo by více než neslušné se vrátit a nic nepřivést. Po večeři, která nabízela mimo jiné naprosto luxusní grilovaná žebra jsem si nandal poprvé zmrzlinu. Přicházející večer a sladký dezert jsme si s Luckou vychutnávali na terase restaurace a měli tak dokonalý přehled o řádění našich dcer. Ty se znovu setkali s Valentýnkou, který jim navíc prozradila, že sice není z Prahy, ale nebydlí od ní daleko. Navíc Valentýnka svou náklonnost k holkám projevila tím, že svou maminku dotáhla k nám a vyžádala si naše telefonní číslo (aby se mohli ještě vidět). Při poslední večerní zábavě se na pódiu ukázala dvojice hudebníků. Zpěvák a kytarista, kteří se představili jako "AmericanHead". Jejich repertoár nenechal moje nohy v klidu a já si musel u každého kousku podupávat. Na poslední Springteenovu pecku "Born in the USA" mě Julinka zvedla z křesla a šli jsme, stejně jako Lucka s Terezkou, trsat.

A pak už jen balit, nikde nic nezapomenout, se všemi se rozloučit a se slzami v očích (hlavně já) nasednout do autobusu a odcestovat na letiště a následně domů. I když zpáteční cesta se krapet protáhla kvůli zpožděnému letu, nejednalo se o nic hrozitánského. Zavazadla se nám neztratila a cestu domů jsme zapomenout nestačili. Tak naše první rodinná cizokrajná dovolená skončila a díky mým milovaným holkám (všem třem) dopadla nad očekávání.

...a to je asi tak všechno.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Lucík hodnotil(a) 21.10.2022 07:52:50

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

slovo od slova

94.112.11.6 hodnotil(a) 08.11.2022 10:26:33

slovo od slova

Lucík hodnotil(a) 21.10.2022 07:53:00

slovo od slova

článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

K tomuto článku dosud nikdo nevložil komentář.

Seriál a související články

1. díl: Nekonečná cesta

Jako zaslouženou odměnu za úspěšně zakončený školkový rok a přijetí na základní školu (holkám) i jako nutnou relaxaci (pro nás rodiče) jsme se rozhodli, že během letošního léta smočíme svá těla v moři. Že si kromě stanování a výletů po naší krásné vlasti zajedeme do ciziny a pořádně si to užijeme. Z katalogů, které Lucka pilně sbírala, jsme vybrali Mallorcu. Jeden z ostrovů Baleárského souostroví patřící Španělsku. Pro nás všechny to byla první návštěva této země. Ovšem daleko před tím, než jsme s kufry cestovali na letiště, zažili jsme první napínavé dobrodružství.

2. díl: Ve vlnách Středozemního moře

Od dokonalého nočního odpočinku nás dělilo jen několik maličkostí. Vrčící lednice, celou noc běžící klimatizace s patrně chybně nastaveným termostatem a přikrývka velmi podobná prostěradlu. Naštěstí tyto rušící elementy, kdy jsme se budili a muchlali se do hadru, naprosto přebil kladný fakt, že slečny ve vedlejší místnosti spaly až do neuvěřitelné osmé hodiny ranní. Během přípravy na snídani jsme si na svých tělech všimli malých červených pupínků. Ty se vyskytovaly v hojném počtu téměř všude. Nebyly to příušnice, alergie, anebo projev exotické nemoci. Byly to komáří štípance. Jejich svědění bylo tak intenzivní, že jsme aplikovali chladivý gel nejen na slečny, ale i na nás.

3. díl: Na hradbách

Sobotní ráno jsme začali ještě později než v předcházející dny. Když nás přišla maminka v devět hodin vzbudit, nevěřil jsem při pohledu na hodinky svým očím. Rychle jsme se oblékli a vyrazili na snídani. Bohužel tam jsme zjistili, že dlouhé lenošení má za následek krutý trest. Jídelna byla v obležení. Podle počtu strávníků se zdálo, že hotely ze širokého okolí byly uzavřeny a všichni se přišli najíst sem. Nandat jídlo, zajistit pití a posadit se ke stolu se nám nakonec samozřejmě podařilo, ale dalo to zabrat. Plán na dnešní den jsme raději probírali v klidu našeho pokoje. Slunce bylo zahaleno mrakem a tak jsme se rozhodli, že půjdeme navštívit historické centrum Alcúdia. Přípravám a kontrolám jsme věnovali vskutku hodně času. Octnout se uprostřed neznámé krajiny bez potuchy kde se nacházíme se nechtělo nikomu z nás.

4. díl: Když delfíni tančí

Snídaně byla pro mě nuceně náročnější. Čekal nás totiž celodenní výlet bez zajištěného obědu. Narval jsem se tedy k prasknutí. A svého rozhodnutí jsem po deseti minutách samozřejmě litoval. V pokoji, kam jsme se ještě po snídani vrátili, jsme posbírali všechna zavazadla (narvaný batoh a foťák), zkontrolovali čas a informace a vydali se k nedalekému hotelu Alcúdia Park, kam měl být přistaven autobus. Hotel byl vskutku blízko a my, po chvilce váhání, se postavili k ostatním čekajícím. Téměř na minutu přesně se dostavil autobus, ale za ním zaparkoval další a pak další. Lehce jsme panikařili. Otázka, do kterého se máme posadit však nezůstala dlouho nezodpovězená.