Jak jsme (ne)měli zimní dovolenou

1. díl: Kdyby bylo bývalo

I když věříme v to, že naděje umírá poslední, byli jsme dopředu smíření s tím, že společná horská dovolená se letos konat nebude. Kombinace neporazitelného viru, neohleduplnosti lidí a schopnost jistých vysoce postavených představitelů nás nechala na vážkách až do neděle, kdy jsme se měli ze sdělovacích prostředků dozvědět další, poslední dobou dosti podobné, nařízení. Žádné překvapení, fatální změna, ani pomoc shůry nepřišly. I dál byl vyhlášen stav společenského útlumu. A tak, abych se zcela nezbláznil, jsem si jednotlivé dny dovolené představoval. Kdyby bylo bývalo...

neděle 14.02.2021 publikovaný události s kamarády a přáteli Lucík a Jenda
KDE (polohy a umístění) Čechy / sever /
KDO (osoby a obsazení) kamarád(i) / Káťa /
KDY (období a interval) zimní dovolená /

Mé milé holky mi na ráno připravily překvapení. Zatímco já jsem se povaloval v posteli a obhajovali si, že ještě není potřeba vstávat, Lucka mi s dcerami ukuchtily snídani do postele a vyrobily přáníčka k Valentýnu. Hrnek horké kávy a dva talíře s míchanými vajíčky a lívanci byly původně zřejmě určeny mě, ale podlehnout smutným prosbám a psím očím bylo velmi lehké a já se rád rozdělil. Jen kávu jsem si obhájil. A co jsem pro svou milovanou manželku udělal já? No, nic. Přinesl jsem nádobí do kuchyně :(.

Od té chvíle probíhalo paralelně příprava oběda, uklízení a hraní. Kdybychom mohli odjet na hory, asi bychom balili. Napsali bychom Kátě, kdy vyjede a utvořili bychom časový program tak, abychom se potkali na půl cesty. K obědu bychom měli lasagně, protože je to rychlé a nekomplikované jídlo, které by holky jedly a úklid nádobí by byl dílem okamžiku. Já bych snesl věci do auta a protože jsou holky už velké, nemuselo by být těch zavazadel tolik a všechny by se tam krásně vešli. Včetně lyží a dvou sjezdových pekáčů (jakože boby). Ve čtvrt na dvě bychom vyjeli a možná bychom se stavěli pro naftu, protože bychom měli téměř prázdnou nádrž a cesta na Liberec by nebyla jen o pár kilometrech. Krátce za Prahou by Lucka zavolala Kátě, jak je na tom. Domluvili bychom se na místě srazu. Ale jak to tak bývá, co není v hlavě, musí být v nohách (kolech) a tak by nám třebas Káťa řekla, že se musí vracet, protože by doma mohla zapomenout kabelku. No to by bylo.

A co my? My bychom pokračovali dál, protože hodinová prodleva by byla na čekání s cácorami přeci jen dlouhá. Mohli bychom se ale stavit na nákupu třeba v Jablonci nad Nisou, protože bychom s sebou nevezli žádné jídlo. Pořešili bychom tak večeři na několik dní a energii na možné výlety. Snídani bychom si samozřejmě nekupovali, protože bychom se určitě stravovali na místě. Díky navigaci bychom nebloudili a po třetí hodině bychom pod penzionem "U Dubu". Předchozí zimu se nám tam líbilo, tak proč bychom jezdili jinam? Navíc by byl penzion rekonstruován a nabízel by více možností společenského rozptýlení.

Než bychom se ubytovali na třílůžkovém pokoji číslo 12, seznámili se s ubytovacím řádem a byli o něm náležitě poučeni a nanosili do pokoje věci, mohla by kolem páté přijet Káťa s klukama. My bychom jí reprodukovali všechny nabité informace a já bych jí ochotně pomohl se zavazadly. Aby to nemusela tahat po schodišti sama. Také by bylo milé, kdyby naši spolubydlící dostali pokoj hned vedle nás, abychom se nemuseli trmácet někam daleko a holky za Domčou s Davídkem nelítaly přes celý barák. A jak bychom si tak povídali a plánovali, co budem těch několik společných dní dělat, třeba bychom dostali hlad a vydali bychom se do jídelny a pořádně se nadlábli. Taky bychom zjistili, že loňský kuchař už ve zdejším podniku neordinuje a pokrmy jsou velmi dobré.

Jak bychom byli rozjetí z toho všeho povídání, tak bychom dali holky spát až kolem osmé, protože bychom hráli hry (třebas Panic lab) a bavili se. Pohádku na dobrou noc bych četl já, protože mě to baví. Hned poté, co by holky usnuly (s přispěním maminky) bych šel zase do společenské místnosti, kde by Káťa s klukama seděli a hráli bychom další hry. Třebas Máme rádi Česko. To by nás mohlo bavit a mohla by být zábava.

Spát bychom mohli jít pozdě. Protože bychom měli dovolenou, snídani bychom měli domluvenou až od půl deváté a nikam bychom nespěchali. To by byl krásný začátek hor.

Pokračování příště...

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Lucík hodnotil(a) 05.03.2021 13:11:32

vynikající

Lukáš hodnotil(a) 25.02.2021 18:36:59

vynikající

185.70.218.167 hodnotil(a) 24.02.2021 20:38:17

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

slovo od slova

Lucík hodnotil(a) 05.03.2021 13:11:47

slovo od slova

185.70.218.167 hodnotil(a) 24.02.2021 20:38:42

slovo od slova

článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Lukáš napsal(a) 25.02.2021 18:38

Skoda,ze se letos ty hory nepovedli. Podle vasich planu by to mmohla opravdu krasna dovolena

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 26.02.2021 14:00

Naštěstí v dnešní době elektronických vychytávek jsme měli možnost nejen snít. Ale to už předbíhám další článek :D

vytvořit / odpovědět

Katka napsal(a) 24.02.2021 20:40

To by bylo opravdu super :-D

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 26.02.2021 13:59

Bývalo by to opravdu krásná dovolená

vytvořit / odpovědět

Seriál a související články

1. díl: Kdyby bylo bývalo

I když věříme v to, že naděje umírá poslední, byli jsme dopředu smíření s tím, že společná horská dovolená se letos konat nebude. Kombinace neporazitelného viru, neohleduplnosti lidí a schopnost jistých vysoce postavených představitelů nás nechala na vážkách až do neděle, kdy jsme se měli ze sdělovacích prostředků dozvědět další, poslední dobou dosti podobné, nařízení. Žádné překvapení, fatální změna, ani pomoc shůry nepřišly. I dál byl vyhlášen stav společenského útlumu. A tak, abych se zcela nezbláznil, jsem si jednotlivé dny dovolené představoval. Kdyby bylo bývalo...

2. díl: Zima v zimě

Kdybychom spali v penzionu, tak já bych se na rozdíl od manželky velmi dobře vyspal. Byl bych zahrabán až po bradu pod peřinou a celou postel s velmi pohodlnou matrací bych měl jen pro sebe. Naproti tomu by Lucka, jak jí znám, spala uprostřed dvoulůžka, tedy v mezeře mezi postelemi. Navíc obklopená dcerami. Vzhledem k tomu, že naše cácorky by byly prostorově náročné (hlavně Terezka) Lucka by byla pokopaná, rozlámaná a věčně nepřikrytá. Tudíž by se ráno probudila lehce zmrzlá. Nízká teplota v cimře by však nebývala způsobená jen nedostatkem lůžkoviny, ale také mrazem, který by za okny vládl. Za oknem i mírně před ním.

3. díl: Mezi Jizerkami a Krkonošemi

Úterní noc byla o poznání teplejší. Paní šéfová dle slibu zatopila, navíc ručníky kolem okenních rámů (které instalovala Lucka) zamezily přístupu chladu do našeho pokoje. Noc a vstávání bylo o poznání pohodlnější. Jak by také ne, bez rampouchů u nosu a jinovatky na čele. Vystrojili jsme se k snídani, zaťukali u sousedů (holky vyhnaly kluky z postelí) a společně odešli (a odskákali) na první denní jídlo. I dneska byly mísy plné komponent, z kterých bylo možné postavit vydatnou a chutnou snídani. I když jsem si před odjezdem vnitřně slíbil, že se nebudu ládovat k prasknutí, neodolal jsem. Dvě housky naslano, jedna na sladko a k tomu kus koláče. Kafe, džus a dočistit talíře po holkách. Schody jsem vyfuněl a to nás čekal za chvíli výlet. I na dnes jsme měli s Aničkou a Martinem dohodnutý společný výlet.

4. díl: 501 a trojitá dvacítka

K snídani paní vedoucí udělala skutečně palačinky, jak slíbila. Bylo jich dostatečně, byly bohatě plněné marmeládou, jen tak trochu byly mastné. Ale říkal jsem si, že jiný kraj, jiný mrav. V Jizerkách se asi pečou pořádní "masťnáci". Původně jsem nechtěl na talíři nechat ani jednu, ale z obav před žaludeční kolikou jsem pozřel jen dvě a zbytek nechal. Po návratu do pokojů jsme spustili oblékací akci, abychom se mohli vydat zase na sníh. Narvat holky do všech svršků pro nás bylo daleko náročnější a tak se s námi kluci s Káťou rozloučili (šli lyžovat) ještě v chatě. Po chvilce jsme se setkali znovu. Obleva, která nastala, vytvořila z příjezdové cesty skluzavku a Káťa nepřesvědčila vůz, aby se do kopce vyhrabal. Navíc venku tekly potoky vody. Venkovní rozptýlení jsme zrušili. Dnešek budeme trávit doma.

5. díl: Snowboarďáci

Dopoledne jsme trávili čekáním. Po snídani jsme se usadili do společenské "chodby" a hráli hry. Káťa totiž klukům splnila jejich tajné sněhové přání a zapsala je na lekci snowboardu. A hodina začínala půl hodiny před polednem. Vzhledem k modré obloze a dokonale vysušenému oblečení jsme i my hodlali trávit čas venku. Kluci s novou sjezdovou výbavou ani trochu nebojovali. Kam se co strká, hned pochopili. A co bylo krapet jinak, s tím jim Pýtrs (instruktor) pomohl. Ten se dostavil přesně podle harmonogramu a odvedl kluky na svah. Ani fakt, že si svah budou muset kluci vyšlapávat, jim nevadil a nadšeně se svěřili do rukou odborníka.

6. díl: Jen tenhle kopec a pak už rovně

K snídani, na kterou jsme odešli bez Davídka (který byl unaven) byly znovu palačinky. A tentokrát po nich nezůstávaly mastné skvrny na talíři. Paní vedoucí nám přišla oznámit, že dostala novou pánev a musela jí hned vyzkoušet. Na té původní tudíž byly palačinky velmi mastné. Tak sláva, jiný kraj, palačinky stejné. Pochutnal jsem si a tentokrát se nežinýroval dokonale vyčistit mísu, na které byly palačinky umístěny.