Definitivně XL

3. díl: Milda už je taky XL

Již od našeho prvního setkání nás s Mildou spojuje něco velmi blízkého. I když neměnných a pevných tvrzení v dnešní době hodně ubývá, troufám si říci, že vzájemné spojení nás dvou zůstane stejné napořád. A je to rozdíl pouhých osmnácti hodin, který nás dělí od narození. Toto pouto se rozhodla využít Mildova přítelkyně Jana, která také plánovala tajnou akci. Samozřejmě i v tomto případě překvapení pokazil všemocný bacil. Z výjezdu za Prahu se stalo pozvání naší rodiny k Janě a Mildovi. Já se chystal, jak budu Mildu zahrnovat nabitými zážitky v nové životní dekádě a všichni jsme se těšili na pana vedoucího a paní vedoucí.

sobota 19.12.2020 publikovaný události s kamarády a přáteli Jenda
KDO (osoby a obsazení) kamarád(i) / Milda /
KDY (období a interval) jeden den /
PROČ (důvody a účely) jídlo, pití / narozeniny / sraz, setkání / svátek, narozeniny, oslava / zábava /

Když jsme byli uvedeni do obývacího pokoje, nešlo si nevšimnout nafouknutého a různými barvami vyvedeného nápisu "narozeniny". Druhý zkoumavý pohled jsem směřoval doprostřed místnosti na nízký kus nábytku. Tentokrát na konferenčním stole nebylo servírované občerstvení, příbory a sklenice jako vždycky. Stůl by obtěžkán nádhernými dárkovými balíčky. Jídlo samozřejmě nechybělo, jen bylo přesunuto na jídelní stůl a spousta místa zabíralo i na kuchyňské lince.

Holky nám popřáli a Jana mi oznámila, že mezi krabicemi mám schované i já své překvapení. Posadil jsem se tedy do křesla a čekal. Šokovalo mě ale, že se v mém náručí po chvilce ocitli tři krabice. Poslední z nich byl hodně vykutálený dárek, protože jeho útroby odhalily o fous menší krabici adresovanou Mildovi. Tak jsme si tento dar-nedar několikrát vesele předali, až jsme odhalili jeho tajemství. Do mých rukou se dostal list psán dávno zapomenutým Českým jazykem. Zval mě i mé blízké na cestu do historie.

Papíry, mašle a krabice se uklidily mimo stůl a hostitelé nás zvali k obědu. Tentokrát mělo jídlo nádech Mexika. I když jsme dostali od Mildy odbornou přednášku na téma "jak se to jmenuje a jak to chutná", stejně jsem si nic nepamatoval a jen kýval na dotaz, jestli si to hodlám nechat naservírovat na talíř. Ani teď, při sepisování, si nevybavím jediný název, ale připomínalo mi to něco z vesmíru. V paměti mi utkvělo jen to, že je všude Cheddar (který toho má s Mexikem pramálo společného) a pálivá paprika. A k přípitku jsem obdržel skvost pro opravdové labužníky. Dvanácti hvězdičkovou Metaxu. I když víceprocentní lihoviny normálně nepiju, musím říct, že tenhle titul mě oslovil. Možná, že jsem dozrál a je potřeba vystupovat elegantně a sofistikovaně. Na druhou stranu se třema pivkama a Fernýtkem je taky slušná zábava.

Ze sladkých a slaných lahůdek, kterých bylo jako pro celou četu, musím vyzdvihnout domácí medovník (který dělala tentokrát Mildova maminka). Lucka se nenechala taktéž zahanbit a přivezla své šneky a slané tyčky.

Pak jsme se pustili do konverzace. Jakožto čerství dovolenkáři nezatížení až do nového roku pracovními povinnostmi jsme si sdělovali, kdo jak bude trávit svátky, jak budou probíhat přípravy. Tyto rozpravy byly možné pouze proto, že na stole s obžérstvím byly čokoládové bonbony, na které naše slečny chodily. Do detailu jsem se pak dozvěděl, jak byla plánovaná původní oslava, kterou nám Covid překazil a nebylo nemožné se u největšího tématu světa zastavit a drobet si zanadávat a postěžovat si. A pak přišly na přetřes i pracovní bolístky. V tomto tématu jsme se zapojovali hlavně my s Janou. Lucka je totiž v práci spokojený a Milda se nechal slyšet, že má dovolenou.

S mizící čokoládou začaly holky (myslím, jen naše) vystrkovat svoje růžky. Ani relaxační magnety tok jejich energie neusměrnil. A tak jsme se uchýlili k tomu nejefektivnějšímu (hned po napomínání a eskalaci rodičovské síly), totiž k projekci pohádky. I když jsme museli překřikovat animované postavičky, nemuseli jsme se dohadovat s dětmi, že po gauči se neskáče, když pijeme, tak u toho necintáme a nábytek necháváme na původním místě.

I když to nevypadá, že by těchto pár odstavců mohlo naplnit celé odpoledne, bylo tomu tak. K definitivnímu rozloučení (pominu mnoho neúspěšných pokusů) jsme se dostali až v půl deváté, kdy se za námi zabouchly vchodové dveře. Nadšeni z velmi příjemného odpoledne jsme odcházeli obtěžkáni výslužkou. Navíc nás hřál fakt, že se zanedlouho znovu uvidíme, protože jsme se během návštěvy dohodli na uspořádání společného Silvestra. Jediné chmury v nás rostly při představě, že nám holky na zadních sedadlech usnou a my budeme mít program do pozdního večera, možná brzké noci.

Naštěstí dopadlo všechno dobře. Já, jakožto roztleskávač a rozmlouvač na sedadle spolujezdce (přeci jsem požil) nezklamal a holky svá kukadla nezavřela. Moc děkujeme za pozvání a za príma program.

Pokračování příště...

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Milda hodnotil(a) 22.03.2021 11:25:43

vynikající

Lucík hodnotil(a) 23.01.2021 23:16:44

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

slovo od slova

Milda hodnotil(a) 22.03.2021 11:25:49

slovo od slova

Lucík hodnotil(a) 23.01.2021 23:16:57

slovo od slova

článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Milda napsal(a) 22.03.2021 11:48

Odtud bylo to jidlo :-) https://barabizna.cz/

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 22.03.2021 12:13

Super, děkuji za doplnění

vytvořit / odpovědět

Seriál a související články

1. díl: První gratulanti

Na počátku tohoto roku ve mě bublala nevědomost, jestli oslavit vstup do pátého životního desetiletí se svými přáteli a kamarádi, anebo si to nechat pro sebe a doma se u sklenky levné lihoviny litovat sám. Mé argumenty se houpaly jako na vlnách a jasné rozhodnutí nepadlo do prosince. Nakonec jsem byl této stresové situace ušetřen díky naší starostlivé vládě. Vděk jsem cítil k nejvyšším představitelům státu jen do té chvíle, než jsem se od manželky dozvěděl, že mnou vysněnou a zatím nenaplánovanou akci tajně připravovala. Zákazu jsem tedy litoval daleko více a přišel o možnost vidět některé známé tváře pospolu. Ale i tak na mě lidi nezapomněli, dostal jsem spousta milých zpráv a k několika setkáním skutečně došlo. Prvními gratulanty byla Káťa a Domča s Davidem.

2. díl: Srdcovka

Svou přítomností mě na jeden večer poctil i Lukáš. Celý týden v potu čela dřel na poli válečném, aby se navečer objevil před naším barákem s tím, že do rána má opušťák. Jelikož já, jakož to slaměný vdovec, jsem neměl domácnost zrovna vybavenou potravinami umožňující poskytnout dvě dávky večeře, domluvili jsme se na pokecu s plným servisem. Nebudeme vařit, nebudeme servírovat, nebudeme ani mýt nádobí. Prostě si to užijeme.

3. díl: Milda už je taky XL

Již od našeho prvního setkání nás s Mildou spojuje něco velmi blízkého. I když neměnných a pevných tvrzení v dnešní době hodně ubývá, troufám si říci, že vzájemné spojení nás dvou zůstane stejné napořád. A je to rozdíl pouhých osmnácti hodin, který nás dělí od narození. Toto pouto se rozhodla využít Mildova přítelkyně Jana, která také plánovala tajnou akci. Samozřejmě i v tomto případě překvapení pokazil všemocný bacil. Z výjezdu za Prahu se stalo pozvání naší rodiny k Janě a Mildovi. Já se chystal, jak budu Mildu zahrnovat nabitými zážitky v nové životní dekádě a všichni jsme se těšili na pana vedoucího a paní vedoucí.