Jak jsem začal být, aneb absolutní začátek

Jak asi nemusím uvádět, fakta, události a data tohoto článku budou pocházet čistě z vyprávění mých rodičů, prarodičů a dalších členů rodiny. I přes marné předstírání mé geniality je mozek paměťově omezen a na první dny mého pobytu zde si nepamatuji. Ani mlhavě. Bez nadsázky mohu také tvrdit, že tento článek nemůže být žádným předchozím, ani nadcházejícím odsunut na druhé místo, co se data události týče. Prostě a jednoduše tohle je můj absolutní začátek všeho.

18.12.1980 publikovaný soukromé příhody Jenda Novorozenecké období (18.12.1980 - 1. měsíc)
KDE (polohy a umístění) Praha a okolí /
KDO (osoby a obsazení) rodina /

Byl čtvrtek, do konce roku zbývalo 13 dní (stejně jako roky následující) a svátek slavil Miloslav. Narodil jsem se jako důkaz vroucí lásky manželů Zdeňky a Jana. Mé první vteřiny na planetě Zemi se začaly odpočítávat ve tři čtvrtě na jednu odpoledne, kdy mé přes čtyři kila vážící (přesně 4300g) a dvaapadesát centimetrů měřící tělíčko bylo spatřeno světlem světa a podél zdí Krčské porodnice zazněl můj hlásek. Do rodného listu matrikářka vepsala křestní jméno mých předků. Byl jsem Honzík. Stejně jako táta a oba dědové. Poporodní komplikace nenastaly ani u mamky, ani u mne a tak si mě rodiče odnesli coby vánoční dárek. Byl jsem prý roztomilý, hodný, věčně hladový a neustále narůstající. Dalo by se říci, že ideál rodičů.

Pochybuji o tom, že se nad mojí postýlkou některý večer sehnuly tři sudičky. A pokud tomu tak bylo, netuším co zvěstovaly. Možná mi do vínku daly, že budu mít rád smích. Svůj i cizí. Že si tu a tam zadělám na průšvih a že z těch průšvihů nakonec v dobrém vyváznu. Od rodiny jsem podědil vztah k hudbě, fotografii a kinematografii a obdiv estetičnosti.

Více se do prvního měsíce mého života nevešlo. Samozřejmě každý člověk obdařený alespoň trochou zkušeností s obsluhou novorozeně ví, o čem to je. Nakrmit, přebalit, pochovat a uspat. I když se dlouhou dobu snažím najít alespoň letmé náznaky geniality, zatím bylo moje pátrání marné a mé potřeby se nijak neodlišovaly od ostatních.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Milda hodnotil(a) 07.12.2020 09:14:14

vynikající

Lucík hodnotil(a) 13.11.2020 16:05:28

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Lucík napsal(a) 13.11.2020 16:06

Ještě by to tu chtělo nějakou fotku.

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 13.11.2020 22:43

Myslíš třebas malého Jeníka na nočníku? Anebo spinkající miminko?

vytvořit / odpovědět