Crock tsun crock

Jednou z mála možností, jak se z pubertálního vejrostka vtělit do dokonalého gentlemana, byly taneční. Slyšel jsem nesčíslněkrát, že je to kulturní zážitek, zábava, možnost se seznámit s opačným pohlavím a první krůček stát se dospělým. Navíc dívky jsou v početní převaze, takže mužské pokolení je vždy naháněno. První pokus a pozvánka do tanečního kurzu přišla od spolužačky. Jediné, co mi imponovalo, bylo vstupné (zdarma) a lokace (kousek od domova). Ale to jsem kategoricky odmítl. Poprvé jsem se v lakýrkách a bílých rukavicích ocitl na tanečním parketu až ve třetím ročníku spolu s Jindrou, Kubíkem a Vencou.

4. čtvrtletí roku 1997 publikovaný události s kamarády a přáteli Jenda Adolescence (15 - 21 let)

Pro kluky to byl již druhý ročník, protože kurzy navštěvovali rok před tím. I oni mi odkývali, že taneční jsou zábavné a rozhodně rozšíří moje kulturní obzory. Svěřil jsem se tedy do jejich péče, souhlasil se zápisem a od října nastoupil do Hotelu Legie. Ovšem tak jednoduché a přímočaré to nebylo. Nejdřív bylo nutné opatřit mi společenský úbor. Ovšem sehnat dokonale padnoucí oblek na mou tehdejší kulovitou postavu byl oříšek. I když se maminka snažila sebevíc, nacpat se do konfekční velikosti nešlo. Nakonec jsme nalezli obchod, kde nám paní prodavačka přišla ukázat pytel hodně světlé barvy, jehož sako jsem si byl schopen obléknout. Kalhoty mi byly sice velké o několik čísel, ale to nebyl rozhodující fakt. Konečně jsme něco nalezli, cena byla přiměřená a součástí textilní dodávky byla i vestička. Paráda.

Babička, která měla spodní část obleku upravit sprákla ruce a prohlásila, že tohle není na úpravu, ale na přešití, anebo vyhození. Ani známá mé mamky, živící se prací s látkami, nebyla schopna nám jakkoliv pomoc. První den tanečních se blížil a já neměl v čem jít. S prosíkem jsme tedy zašli za tatíkem a já si od něj vypůjčil společenské kalhoty. Černé. Když jsem klukům ve škole vyprávěl, že budu mít světle šedé sako, motýla velikosti A4 (také půjčeného) a tmavé kalhoty, málem se potrhali smíchy. Prý neexistuje možnost, že by mě někdo přehlédl anebo mě nepovažoval za komedianta. Pravda, trochu jsem zahořknul, ale rodiče mi hořkost zase v hlavě rozpýlili a já se k tanci dostavil.

Nechápavé pohledy na mou vizáž začaly okamžité poté, co jsem si sundal bundu. Měl jsem sto chutí utéct a nevrátit se, ale šatna se bohužel zamykala a mě se domů bez teplé vrstvy nechtělo. Nandal jsem si rukavice (malé) a pozoroval první mistrovu taneční ukázku. Pak se sálem ozvala ta nejhorší věta, která mě straší doteď. "Pánové, zadejte se". Všichni vystřelili k čekajícím dámám a nejkrásnější kusy po několika vteřinách byly v náručí jiných. S čím jsem ovšem nepočítal byla situace, že zadané byly i hezké, obyčejné i nepřitažlivé. Nebylo s kým se spárovat. Odsunul jsem se tedy do ústranní a čekal, až se ostatní vyhopsají. Čekal jsem jednu skladbu, druhou, třetí, až jsem čekal do přestávky. Když jsme si s klukama vyměňovali zážitky, upozornil jsem je, že se mi pobyt zatím nelíbi.

Taneční jsem navštívil pouze čtyřikrát. Více šancí jsem tomu nedal. Ovšem za ty dva páry lekcí jsem se ztrapnil a nechal zesměšnit až běda. Jednou jsem byl pomocníkem tanečního mistra upozorněn, že kroky na valčík mi nevychází z prostého důvodu, kvůli otáčení se v protisměru. Jednou jsem tancoval se dřevem (ta holka se prostě hýbala), jednou s machnou a jednou s rambicí (měla červený šátek ve vlasech) a velmi hlasitě se zeptala při pohledu na mě "a tohle je co?". Žádných kladných zážitků jsem nenasbíral a definitivně se proto rozhodl, že parket navždy opustím.

Dalším a jediným tanečním výstupem v klasickém tanci bylo provedení mé mamky na maturitním plese.

Nesmí se mi proto nikdo divit, že tanec z duše nenávidím a jakkoliv krátký je můj pobyt na parketu, je to pro mě trýznění.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

193.150.38.8 hodnotil(a) 28.11.2019 21:46:55

vynikající

Lucík hodnotil(a) 26.11.2019 23:31:14

vynikající

Milda hodnotil(a) 26.11.2019 21:18:54

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

K tomuto článku dosud nikdo nevložil komentář.