Jak jsme se ocitli ve spárech Krakonoše

4. díl: Není Krakonoš, jako Krakonoš

Samozřejmě vstávání po takovém tahu stálo za to. Alespoň u mě. Na ostatních jsem nepozoroval jediný náznak únavy, ale to je dáno tím velkým věkovým rozdílem. Bohužel po snídani šli Sandra s Mírou bourat své obydlí a nás čekal poslední společný půlden. Ten jsme se rozhodli trávit ve Vrchlabském zámeckém parku.

sobota 08.07.2017 publikovaný události s kamarády a přáteli Jenda
JAK (prostředky a způsoby) auto /
KDE (polohy a umístění) Čechy / sever /
KDO (osoby a obsazení) Sandra & Míra /
KDY (období a interval) dovolená / léto /
PROČ (důvody a účely) kultura / výlet, procházka, turistika /

Při vstupu do zahrad jsme se zalekli maškarního průvodu, který se tudy táhl, ale po chvilce pozorování jsme zjistili, že se jedná o svatbu a z osoby, kterou jsme měli za čarodějnici jdoucí na hranici, se vyklubala nevěsta. Naprosto v klidu, s tiše pronášenými modlitbami, jsme se propletli davem a ukryli se za trs smrků. Na deku jsme odložili věci, děti a nakonec i sebe. Potřeba další společné fotky stála Míru málem nohu. To když jsme aranžovali kočárek i s holkama na tisíciletý pařez a Míra upřednostnil zdraví nemluvňat před svým. I s tímto zraněním byl však schopen absolvovat s námi zbytek poznávacího pochodu a poslední oběd u medvěda.

Zaplacením útraty se naše cesty rozešly a my čtyři osaměli. Nás ale žádné povinnosti domů nevolaly a navíc jsme měli zaplacenou ještě jednu noc v komůrce. Vydali jsme se proto k Labské přehradě. Z původní krátké neplánované procházce kolem vodního díla se vyklubalo celkem slušné kolečko s mezipřistáním ve Špindlerově mlýně. V nás zanechala dojem krajina a mraky turistů, kteří se brodili městem. Ovšem u holek zabodoval nejvíc (bohužel negativně) dvoumetrový Krakonoš (se šedivými fousy a kabátem velikosti cirkusového šapitó), tyčící se nad kočárkem. Terezka řvala na celé kolo, Julinka oněměla. Abych zamezil dalšímu psychickému strádání svých dcer, vmáčkl jsem poutníkovi dukátek o který si řekl a upalovali jsme pryč. Nakonec z toho vyšlo krásných 7,4 km. Dobrý pocit z nelenošení navýšil i fakt, že se spustil déšť minutu poté, co jsme zabouchli dveře auta. Zevnitř. V kempu pak proběhly standardní operace. Večeře holek, koupání, uspávání, večeře rodičů a hry.

V nedělní ráno jsem porušil přísný zákaz vjezdu na trávník a zaparkoval jsem přímo u naší chatky. Přece jen, nosit ty kvanta věcí sto metrů daleko, abych nenarušil trávníček, se mi zdálo nemilé. Když Lucka vyrovnala všechna zavazadla na betonový plácek, přemýšlel jsem, kde jsme to nabrali. Ale s trochou umu řešení Tetrisu jsme to tam dostali. Dokonce jsme nemuseli použít ani nosiče (bývalé). Cestu domů jsme nakonec nezastavovali nikde. Julinka zabředla do silného spánku a Terezka nakonec taky. Takže v rámci našeho pohodlí jsme odsunuli kulturu na druhou kolej. A jako posledním (a velmi příjemným) bodem dovolené byl oběd u již osvědčených (Lukášem a mnou) Šenkýřů. Musím ještě jednou vzdát hold mistru číšníkovi, který díky svým schopnostem dokázal naplnit hospodu. A to i přes to, že každou návštěvu uvítal slovy: "z jídelního lístku nemám kuřecí a vepřové, protože mi nepřijelo zboží". Dokázal ale vychválit (oprávněně) ostatní jídla tak, že se člověk nepřesunul jinam a následně nelitoval.

Mnohokrát děkujeme za společné dny dovolené a doufáme, že i v následujících letech budeme podnikat podobná dobrodružství. Těšíme se.

...a to je asi tak všechno.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Lukáš hodnotil(a) 31.08.2017 20:33:00

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Sandra napsal(a) 30.08.2017 22:21

Také se těšíme na další dovolenou :-) Děkujeme za připomenutí všech dobrodružných detailů z dovolené :-)

vytvořit / odpovědět

Seriál a související články

1. díl: Kufry hore, aneb odjezd

I když jsou holky pořád ještě malinké, jejich pokroky jdou neustále kupředu a co nešlo, anebo nebylo myslitelné před měsícem nebo týdnem, teď jde. Rozhodli jsme se podniknout s nimi další dovolenou, tentokrát letní a vypravit se do Krkonošských lesů a hájů, pozdravit pohádkovou postavičku (tu jsme nakonec opravdu objevili a nebyli jsme rádi) a prožít se Sandrou a Mírou další společné chvíle. Bydlet s holkama ve stanu jsme si opravdu ještě netroufli a tak Lucka vybrala kemp s malými dřevěnými chatkami. My budeme spát na místních ložích, holky uložíme do cestovních postýlek. Vše naplánované, vše promyšlené.

2. díl: Vzhůru k vrcholu

První noc jsme přečkali naprosto bez problémů, zlých snů a dlouhých uspávání. Tedy když pominu fakt, že jsem si dostatečně neuvědomil, že spím v jiném prostoru a při prvním Terezčině dožadování o dudlík potkalo moje čelo tvrdý rám postele nade mnou. Zatemňovací pomůcka (Luckou umě umístěná osuška) nedávala tušit, že venku je již slunečný den. Tmu, včetně našich očí, prořízlo až prudké světlo loudící se skrz otevírané dveře. Zatímco my jsme mžourali a orientovali se po hmatu, holky ihned ožily. Každá začala hopskat ve své polstrované cele a vokálně se dožadovala prvního denního krmení. Celkem rychle jsme si již zavedené principy osvojili v nových podmínkách a nebylo tomu dlouho, když holky obdržely lahev mléka.

3. díl: Grilovací horečka

Pátek, respektive páteční počasí, nám plán dne vlastně předurčilo samo. Podle všemožných radarů, Aladinů a meteovýpočtů mělo být vedro. A jedním ze způsobů, jak vysokým letním teplotám čelit, je umístit svoje tělo do vody. Proč by tou vodou nemohl být Jilemnický bazén? I když nejsem zrovna přívrženec veřejného obnažování, těšil jsem se na tobogány a skluzavky. Jiné vidina koupací kultury nadchla tak, že si přes noc vytvořila na hlavně vlnu alá Merylin. Viď Terezko?

4. díl: Není Krakonoš, jako Krakonoš

Samozřejmě vstávání po takovém tahu stálo za to. Alespoň u mě. Na ostatních jsem nepozoroval jediný náznak únavy, ale to je dáno tím velkým věkovým rozdílem. Bohužel po snídani šli Sandra s Mírou bourat své obydlí a nás čekal poslední společný půlden. Ten jsme se rozhodli trávit ve Vrchlabském zámeckém parku.