Jak jsem pomáhal kout habaďůru

Protože zbožňuji filmy o špiónech a hltám příběhy plné klamu, matení a zatajování, šanci stát se součástí velmi promyšleného spiknutí jsem s chutí přijal. S plánem uskutečnit velké narozeninové překvapení pro Mildu přišla jeho přítelkyně Jana. První informace o zamýšlené akci přišla během společenského večera. Během toho, kdy jsme byli s Luckou pozváni k Mildovi (na královskou hostinu), došlo při hovoru i na prosincovou premiéru Star Wars (naší srdcovou záležitost). Jelikož jsme oba hýřili chválou a nadšením, Jana ve mě identifikovala tajného spojence. V okamžiku, kdy zmizel Milda na toaletu, vyzradila mi plán.

pátek 18.12.2015 publikovaný události s kamarády a přáteli Jenda
JAK (prostředky a způsoby) auto /
KDE (polohy a umístění) Praha a okolí /
KDO (osoby a obsazení) Milda /
KDY (období a interval) jeden den / zima /
PROČ (důvody a účely) divadlo, kino, film / narozeniny / zábava /

Vzhledem k jeho blížícím se narozeninám chtěla promítání pojmout jako dárek. A protože ona Lucasově sáze neholduje, požádala mě, jestli bych nešel s Mildou místo ní. Já jsem samozřejmě nadšeně souhlasil. Plácli jsme si a velký den byl předběžně stanoven na osmnáctý den prosincový, pátek. Než se Milda stačil z oné místnosti navrátit, byli jsme zase zpátky. Na jeho nenechavé dotazy jsme samozřejmě nereagovali a on za chvilku zapomněl.

Mezi překvapením se odehrála ještě jedno setkání, bohužel bez Lucky (která marodila). Sešli jsme se v pravém, nefalšovaném, vinném (pražském) sklípku. Když se Milda rozpovídal o bližších detailech sedmého dílu, snažil jsem se dávat najevo spíše lhostejnost. A když jsem prohlásil, že mě film až tolik neláká, doslova jsem cítil nechápavý a podezíravý pohled Jany. Po několika sklenicích jsem vše uvedl na pravou míru, že to byl pouze o pokus o zmatení nepřítele a na promítání se těším stejně jako Milda, ne-li víc.

Tu a tam přišla od Jany informativní zpráva o stavu. Byl jsem tak neustále v obraze, kdy budu vyzvednut, kde Hvězdné války shlédneme, od kolika hodin a že má Jana už lístky u sebe. Nezbývalo mi nic, než se těšit a dávat si pozor na pusu. S tím druhým jsem měl tu a tam nechtěné problémy, ale nakonec jsem se udržel. Zhruba dva dny před akcí jsem si s Mildou psal a přesvědčoval ho o tom, že bych na Star Wars šel, ale bylo by dobré navštívit kino až po odeznění šílenství. Takže někdy v lednu.

A pak přišel pátek a s ním i vyvrcholení malé tajné operace. Přesně podle plánu se (chvilku po zprávě) Jana, s Mildou jako spolujezdcem, zastavila na našem parkovišti. Já jsem se nejdříve pokusil dobývat do vozidla starší paní, takže na správné sedadlo jsem hupsnul až na druhý pokus. Milda byl rozzářený jako malé dítě. Pochlubil se, že cestu k nám odhadl správně, ale kam nás povedou kola dál, zatím netušil.

Upalovali jsme po spojce a Milda kombinoval. Když Jana sjížděla u Hostivaře, Milda vypálil do černého. Rozzářil se ještě víc a prohlásil, že jedem do bijáku na Hvězdné války. Když zkontroloval naše tajuplné obličeje, jásal na celou kabinu. Milda vystoupil a já byl vypuštěn na parkovišti, dostali jsme lístky a Janča zase pádila dál. Dle jejich slov toho měla ještě hodně k zařizování (co to bylo, ví jen ona a Milda). My jsme se prokázali u vchodu, zaujali sedadla a vychutnali si film.

Podívanou Vám rozhodně popisovat nebudu, to nechám na Vás. Ale oba jsme odcházeli ze sálu spokojení a nadšení, že se sága přiblížila zase původní kráse. Vyrazili jsme k parkovišti, protože Milda dostal zprávu o tom, že na nás Jana zase čeká. V garážích jsem byl pro změnu velmi mile překvapený já. Na střeše auta se na mě usmíval dort s hořícími svíčkami. Teď se pro změnu oni dva šibalsky usmívali na mě. Stejně jako neočekávané bylo toto překvapení milé. Rozbalil jsem si dárek, sfoukl svíčky a rozzářený vklouzl do auta.

Byl jsem dovezen zase domů. Za príma večer moc děkuji, stejně jako za dárky, které jsem dostal. A před prací dvojité agentky Jany smekám :).

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Milda hodnotil(a) 05.01.2016 11:55:49

vynikající

Lucík hodnotil(a) 05.01.2016 09:55:23

vynikající

2a00:1028:8396: hodnotil(a) 05.01.2016 09:55:09

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Lucík napsal(a) 19.01.2016 23:03

Aby ses Jeniku do něčeho nenamočil. Ale sranda být musí. Hlavně že se překvápko povedlo na obě strany.

vytvořit / odpovědět

Milda napsal(a) 05.01.2016 11:56

Super prekvapko a super den! Diky ?

vytvořit / odpovědět