Rozeznívání strun s Jurajem

Kolega Juraj, který zodpovídá neustále moje dotazy týkající se práce, programování a všeho možného přišel jednou na zádech s futrálem, jehož tvar prozrazoval vnitřek zaplněný hudebním nástrojem. Vzhledem k tomu, že většina vývojářů chodí s notebookem, malou taškou, anebo vůbec ničím, upoutal hned mojí pozornost. Vyměnili jsme si pár vzkazů (to aby šéf nezjistil, že komunikujeme nepracovně) a Juraj potvrdil moje tušení, že si zakoupil jeden s klasických strunných nástrojů, totiž kytaru. To mi samozřejmě nedalo a přišel jsem se svou troškou do mlýna a prozradil, že i já se pokouším provozovat hudební potěchu (zatím jen těla, na duši to nemá vliv) a zeptal jsem se ho, jestli se nechce někdy sejít a oddat se společnému brnkání. Juraj souhlasil.

sobota 21.02.2015 25.02.2015 15:31:04 publikovaný události s kamarády a přáteli Jenda
KDY (období a interval) víkend /

Mé nadšení trochu pokazila informace, že Jukyi chodí na soukromé lekce v hraní za kapelmajstrem známé hudební kapely (jejíž jméno si už nepamatuju) a jedná se o velmi vyhraného hráče. Několikrát jsem se zeptal, na jaké úrovní se Juraj nachází, abych tam nepřitáhl nástroj a s neumě drženým akordem nečučel jako blbec na kolegu kouzlícího sólo z hlavy. Pokaždé jsem byl ujištěn, že tato situace nemůže nastat, ale pro jistotu jsem se bál.

V sobotu dopoledne jsem se dostavil s nástrojem k Jukyimu a on mě seznámil se svými domácími úkoly a záznamem svého studia. Video zobrazovalo ruce obratně se míhající se po strunách a držící akordy o jejichž existenci jsem neměl nejmenších potuch. S otevřenou pusou jsem mrknul na spoluhráče, ten se zazubil a prohlásil, že se nejedná o nic těžkého. Chytli jsme krky a hrábli do strun. První pokusy byly spíše k pobavení, po nějaké té hodince hraní nám to už celkem šlo.

Když jsme nehráli, bavili jsme se o cílech, úkolech a Juraj pouštěl různou muziku, která mu byla doporučena. Díky tomu jsem zjistil, že existuje spousta písní, které jsou doslova předurčeny pro kytarové začátky a o kterých jsem nevěděl. Abych si rozšířil své obzory, dělal jsem si poznámky.

Celkem nám sešna trvala něco přes čtyři hodiny a já jsem si měl možnost zase po dlouhé době zahrát s více než jedním nástrojem. Vzhledem k tomu, že jsme se hned v pondělí s Jurajem dohodli na dalším setkání, troufám si tvrdit, že se brnkání líbilo nejen mě.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

vynikající

Lucík hodnotil(a) 24.04.2015 18:27:46

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Jenda napsal(a) 25.02.2015 15:32

Omlouvám se za pokažení jména... ne Juky, ale Juki :D

vytvořit / odpovědět

j napsal(a) 25.02.2015 16:11

Prominte pane kolego, to je čistá profesionálna deformace. Sľubujem, že už budem dobrý.

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 26.02.2015 06:37

Ten obrázek, který mi to tady všechno zničil jsem si dovolil odmazat :D. Každopádně díky za upozornění, že mám ještě hodně co zlepšovat.

vytvořit / odpovědět

j napsal(a) 25.02.2015 15:31

ahoj

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 25.02.2015 15:40

No, jsem rád, že jsem poslal odkaz svému kamarádovi.Výsledkem nebyl příspěvek, ale totální rozbourání stránek :(. Že už mi sem nebudeš chodit, co? :)

vytvořit / odpovědět