Zahradní slavnost, aneb naši znají Mildu.

Moje drahá mamka oslavila na konci července krásných osmnáct let :D. Napadlo jí, že by toto významné životní jubileum nemělo zůstat neoslaveno a proto se rozhodla uspořádat malou, soukromou, chatovou oslavu. Nebyla to však jediná významná událost. Barunka, naše jezevčicí slečna, s námi bydlí už krásných šestnáct let. Z mnoha pozvaných se bohužel mohlo dostavit pouze několik, ale nic to neubralo na skvělé zábavě. Velkým překvapením dne byl pan vedoucí, který na poslední chvíli potvrdil svou přítomnost a dostavil se také.

sobota 28.07.2012 24.08.2012 00:00:00 publikovaný z rodinné kroniky Jenda
KDO (osoby a obsazení) Milda /
KDY (období a interval) víkend /
PROČ (důvody a účely) narozeniny /

Protože se Lucka musela starat o víkendu o chod Globusu, nemohla se sobotní slavnosti zúčastnit. Nechtěla se však smířit s tím, že nepotřese mamce pravicí, a tak jsme na chatu jeli na otočku v pátek. Já jsem pak sám odcestoval v sobotu ráno (dokonce se mi podařilo dodržet časový termín). Obloha byla jako vymalovaná a rodiče (i Barunka) měli úsměvy na tvářích. Nový den jsme otevřeli snídaní a povídáním o tom, co je nového a jak se máme. Mamka se pochlubila kulinářskými výtvory, které připravila, tatík mě seznámil s tekutým obsahem sklepa.

Po dlouhých útrapách se Milda rozhodl, že přeci jen navštíví naši chatu a představí se rodičům. Až z dalekého Václaváku doputoval až k nám před vrata. Od té chvíle dostala oslava jinačí, rozzářenější, nádech. Jako správný gentleman počastoval mamku kytkou a lahví vína. Na přilepšenou pak přitáhl něco bylinkovějšího.

Na stole se objevili pivka, po chvilce paňáky a debatilo se o všem možném. Jak mě neznají rodiče očima Mildy, jak mě naopak nezná Milda očima rodičů, naše mládí, školská léta a podobně. Když jsme se pokoušeli poněkolikáté roztopit dosti nešikovně gril (hlavně to bylo tím, že jsem to měl na starosti já), Milda vstal s tím, že už se na to nemůže dívat a založil požár. Když bylo na první pohled jasné, že si s grilem tyká daleko více než my, s nadšením se zmocnil i tepelné úpravy masa. Ta se povedla na jedničku a spolu s kvalitním naložením (mamka si dala opravdu záležet) vytvořila vynikající kombinaci, která se nám po chvilce objevila na talíři. Zatímco my jsme si pochutnávali na grilovaných bramborách a šťavnatém masíčku, Barunka pod stolem celá šťastná kousala špunt. Každému dle jeho libosti.

Další činnost nelze popsat a charakterizovat jinak, než konzumace a neustálý přísun tekutin (nealkoholových, alkoholových a kofeinových), jídla a dobré nálady. Všichni se dobře bavili a čas utíkal. V odpoledních hodinách pak přišli další gratulanti. Sousedi z prvního čísla – krycím jménem „milionář“ a jeho žena. Zcela spontánně se zapojili do dění a jediné, co nám trochu narušilo běh, byl deštík. Společnost se odebrala do vnitřních prostor chaty, ale my s Mildou jsme zůstali venku, krytí střechou, a vedli pořádné chlapské řeči. V hlavách se nám začala rodit myšlenka, že bychom mohli navštívit místní hospodu a okouknout terén. Na cestu jsme dostali mamčin guláš (naprosto vynikající) a dospěláckou skupinu opustili.

Když jsme dorazili k hospodě, zjistili jsme, že se předtuchy starších vyplnili. Hospodu jsme našli skoro prázdnou (vyjma štamgastů u malého stolku v rohu), postrádajíc jakoukoli zábavu. Tak jsme nafasovali pitivo a šli si sednout do dvora, pokračovat v rozjeté debatě.

Snižující se viditelnost (na rozdíl od teploty, která se nehnula ani o stupeň) nám dala tušit, že je čas jít zase zpátky. Přes malou osobní výzvu (kterou si Milda moc přál přijmout) jsme dorazili ještě k obsazenému stolu. Ani tady nebyla o zábavu nouze. Když se hosté rozloučili, ještě chvíli jsme klábosili na zahradě (já podpořen ještě jedním pivkem) a šli spát. Usnout mi nedělalo žádné potíže. Mám za to, že jsem usnul ještě dřív, než jsem stačil úplně zavřít oči.

Ráno nás nejprve opustil Milda (což oba rodičové nesli velmi těžce) a před polednem i já. Oslava se moc povedla a já jsem moc rád, že se všichni konečně (po tak dlouhém slibování) poznali. Doufám, že podobných posezení na chatě bude ještě hodně.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

dobrá práce

78.45.149.196 hodnotil(a) 27.02.2013 00:00:00

dobrá práce

62.168.7.193 hodnotil(a) 27.08.2012 00:00:00

vynikající

článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

Milda napsal(a) 27.08.2012 14:28

Paradni vikendik, a super pokec i bumbani s tvejma rodicema :-) zopaknem... Sice jsem se moc nevyspal, ale super...

vytvořit / odpovědět

Milda napsal(a) 27.08.2012 14:27

Paradni vikendik, a super pokec i bumbani s tvejma rodicema :-) zopaknem... Sice jsem se moc nevyspal, ale super...

vytvořit / odpovědět

Jenda napsal(a) 27.08.2012 14:31

Pan vedouci se ucil psat komentare :D. Tak se nam tu zvecnil dvakrat. Jinak k vikendu... opravdu se to povedlo a tatka se ptal, kdypak zase dorazis. Asi si hodne zapusobil.

vytvořit / odpovědět