Logosí curling

12. 5. se odehrálo na Roztylech, v malé curlingové hale obsahující 4 dráhy, sportovní klání Logosáků proti Logosákům. Celá akce se nesla ve jménu úspěšného dokončení projektu, jehož členem jsem i já.

pondělí 12.05.2008 12.05.2008 00:00:00 publikovaný historky z práce Jenda

V 17:30 jsme vstoupili do haly situované mezi paneláky Roztylského sídliště. V prvním patře byl bar a na nás čekalo již občerstvení, které bylo zajištěno pro všechny účastníky soutěže. Smlsnul jsem tedy něco malého a velmi tím narušil visáž obložených mís. Vytvořil jsem zde několik děr. Zda je i pití hrazeno jsem nevěděl a proto jsem si objednal sodovku.

Úderem 18 hodiny jsme se přesunuli na hřiště (klouzaliště) a všichni začali lehce drkotat zuby. Teplota se zde totiž pohybuje okolo 6°, takže žádné vedro. Nejprve se slova ujal instruktor, který mimojiné trénuje olympioniky České republiky. Oznámil nám, jak to má správně vypadat a dodal, že naše výkony jistě tak vypadat nebudou. Nemýlil se. Celá společnost se rozdělila do týmů po čtyřech lidí a započali jsme trénovat.

Slečna instruktorka, která nás dostala na starosti se očividně bavila.Poté, co každý z nás hodil "mrchu" prozradila nám, že se kámen (to je název té konývky s kterou se hází) dá posílat i jiným způsobem. Uvítali jsme to. Pádu už bylo méně. Jako první úkol jsem plnil roli zametače.Je to velmi fyzicky náročné a můžu Vám říci, že skutečné hraní a záběry v televizi jsou diametrálně odlišné. V hale se (mi) udělalo tepleji.

Postupně se spolu utkalo všech pět družstev a nám to šlo lépe a lépe. Musím říci, že je to velmi zábavná a kolektivní hra, při níž je každá ruka a noha zapojená. I přes naše nadlidské výkony a úsilí, které jsme vyvýjeli, se nám povedlo několikrát prohrát a jednou remízovat. Čas utekl celkem rychle a my jsme byli pozváni znovu do baru na pohoštění a k pozdějšímu vyhlášení výsledků.

Zjistil jsem, že i pivo je zdarma (zdarma nebylo, to byste tam také šli, ale hradil ho zaměstnavatel) a tak jsem se rozhodl se posilnit chmelovou energií. Porota zasedala dlouho a několik hráčů bylo velmi znepokojených nad verdiktem, který sudí vynesli. Nic však jim to nepomohlo a i přes to, že jeden z hráčů zahodil porotci tužku, výsledky se nezměnili. My jsme nakonec skončili na nádherném a málo oceňovaném třetím místě. Získali jsme ceny a políbení od Logosačky. Přes to si tohoto vítězství cením, protože soupeři byli na velmi vysoké klouzavé úrovni.

Vzhledem k tomu, že se se hala uzavírala o 22 hodině a bylo něco po půl, zbývalo již jen dopít a jít. Celá akce byla velmi pěkná, naučil jsem se pár tipů, jak vylepšit vzezření pádu a koleno jsem si vylepšil několika pěknými modřinami. To se ovšem již zahojilo a já všem, kdo přemýšlí nad tím, jestli tuto hru vyzkoušet, doporučuji, aby se rozhodli pro kladnou odpověď. Opravdu, za těch pár pádů to stojí.

Hodnocení

Zpracování článku (jak je článek čtivý)

nehodnoceno
článek je starší 3 měsíce a nelze jej hodnotit

Věrohodnost článku (jak odpovídá článek skutečnosti)

nehodnoceno
článek je starší 6 měsíce a nelze jej hodnotit

Komentáře

Komentář můžete vložit i jako nepřihlášený uživatel.

CAPTCHA Image

K tomuto článku dosud nikdo nevložil komentář.

Fotogalerie