svátek má Monikapondělí 21. květen 2018
letopis

Sekretář(ka)

Na vlastních nohou (10.2001 - 01.2008)01.10.2001KronikářJendaPoznámka0Fotogalerie0

Díky svému umu, skvělým komunikačním dovednostem a odborným znalostem (kecám, byla to lehká protekce) jsem pár dní po ukončení základní vojenské služby nastoupil do svého prvního zaměstnání. Nastoupil jsem Administrativní a spisový pracovník pro Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (zkráceně budu používat ÚDV). I když se jednalo o instituci spadající pod Policii ČR, klepeta ani mundůr jsem nedostal a činnost jsem vykonával coby občanský zaměstnanec (i když s průkazem).
Během pár dní jsem byl představen všem spolupracovníkům, což byli většinou mladí, sympatičtí magistři a doktoři. Seznámil jsem se s náplní své pracovní pozice a do hlavy si zapisoval své povinnosti (na práva bylo ještě času dost).
Mým nadřízeným byl Honza, jehož rodným místem bylo (jakápak to náhoda) Jablonné nad Orlicí. Tedy městečko, u nějž jsem trávil předcházejících devět měsíců. Jediný, kdo byl mým nástupem drobet zaskočený byl náměstek (šéf mého šéfa). Nechoval se ke mě nijak špatně, ale v jeho přítomnosti jsem se cítil nějak nesvůj. Až po několika měsících jsem se dozvěděl důvod. Na mém místě seděla dříve mladá hezká slečna a on čekal, že nový zaměstnanec bude splňovat podobné kritéria. Nebudu snad moc sebekritický, když řeknu, že ani náhodou nejsem hezká mladá holka. Druhým důvodem byl můj zevnějšek. Krátký sestřih vlasů v něm evokoval domněnku, že jsem členem, anebo alespoň sympatizantem pravicových skupin. Když se dozvěděl, že jsem čerstvě po vojně, názor změnil. To, že jsem tento sestřih nosil i další roky mu zřejmě pak nevadilo.
Dny ubíhaly a já jsem se pomalu seznamoval s historií naší země po vítězném únoru.

Chcete vytvořit poznámku?
přidání poznámky k letopisu kroniky
Před odesláním prosím vyplňte i kontrolní součet protirobotího opatření.