svátek má Monikapondělí 21. květen 2018
letopis

Přijímač

Jak jsem bránil vlast (10.2000 - 09.2001)10.2000KronikářJendaPoznámka0Fotogalerie0

Měsíc vojenské nalejvárny, kde se člověk učí všechno od hodností, pozdravu, složení samopalu až po dupárnu (pochodovou přípravu) se nazývá přijímač a vyvrcholením je složení vojenské přísahy. Do té doby jsme nebyli označováni jako vojáci, ale jako žáci-vojáci. Toto období jsem trávil v Dejvických kasárnách (na Čínské) a když na to s odstupem času vzpomínám, báječně jsem si ho užil. Krom učebních předmětů, jakými byly například "Obranné prostředky pro zbraním hromadného ničení", které jsme absolvovali v teple učeben se na rozvrhu zel i skvost "fyzická příprava". Hned po první hodině, kdy nás velitel naší druhé čety, rotmistr Dušan (krycím jménem Forrest), vzal proběhnout se do Stromovky, nám bylo jasné, že tohle nebude jen tak.
Úkoly, které jsme museli neustále plnit nebyly nikterat těžké. Mít hezky ustlanou postel, být oholen, mít naleštěné botky, být všude včas, umět se zahlásit, umět pozdravit, umět složit sapr, umět se plížit. K mému velkému překvapení neměli s tímhle "fotrové" od rodin nejmenší problémy a nikdy se kvůli nim nic neřešilo. Naproti tomu bylo na naší cimře pár jedinců (trávníkářů pozdějšího data narození, kteří v jednom kuse remcali, čekalo se na ně a kvůli nim se klikovalo.
Musím řici, že díky Dušanovému běhaní (někdy i za našeho zpěvu) jsem chytnul fyzičku (poté, co jsem chytil dech) a shodil pár kilek. Nastavil jsem si pravidelný stravovací režim (od té doby od půl dvanácté neskutečně otravný, když nedostanu najíst) a naučil se skládat a rozkládat útočnou pušku samopal vzor 58 (to není překlep, to je výmysl soudruhů).

Chcete vytvořit poznámku?
přidání poznámky k letopisu kroniky
Před odesláním prosím vyplňte i kontrolní součet protirobotího opatření.