svátek má Monikapondělí 21. květen 2018
letopis

Dračí doupě

Začátek zlobení - ZŠ (09.1987 - 08.1995)KronikářJendaPoznámka0Fotogalerie0

Když za mnou jednou přišel kamarád Pepa a s nadšením mi vyprávěl o hře, kterou hrál o prázdninách, zprvu jsem si to nedokázal představit. Popisoval mi hru, ve které jsou potřeba jen hrací kostky, čtverečkovaný papír a obrovská míra fantazie. Stále jsem si to nedovedl představit. Hraní bez desky, bez panáčků mi prostě hlava nebrala. Tenhle stav nechápání přetrvával až do té chvíle, než jsme poprvé zasedli ke stolu a já si vytvořil první postavu Dračího doupěte. Byl jím elf kouzelník Raymond.
Nastala doba nekonečných dobrodružství, stohů popsaných a pokreslených papírů (ve většině čtverečkovaných), hodiny ubíhající povídáním a vyprávěním. Pokaždé, když jsem si balil na prázdniny (ať už byly letní, zimní, anebo něco mezi tím), které jsem trávil s Pepou, první věcí, která přišla na hromádku, bylo Dračí doupě, které se později změnilo na Stín meče (jiná hra na podobném principu).
Spočítat čas, který jsme strávili hraním, je nad moje síly. Pepa totiž nebyl jediný člověk, s kterým jsem vytvářel imaginární svět. Je pravdou, že on byl ten, kdo mě do dimenze fantazie zatáhl a s ním jsem probojoval nějvíce času. Hrál jsem to na několika školách v přírodě, na táborech a poslední (snad ne napořád) hod kostkou se uskutečnil v mé první práci. Tam jsem zverboval pro dobrodružství Milana a Máru.
I když jsem nikdy neokusil propracovanost světoznámého Dungeons and Dragons, Dračí doupě mi dalo obrovskou radost (někdy i smutku - to když v temných zákoutích jeskyně byla moje postava zasažena skřetem a vyřazena z boje) v mladickém životě.

Chcete vytvořit poznámku?
přidání poznámky k letopisu kroniky
Před odesláním prosím vyplňte i kontrolní součet protirobotího opatření.